Main site Лига Защиты Гражданских Прав : Форум
Сб, 20 Апр 2024, 12:42 *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Войти
Новости: Продолжается акция "Информация о прививках - будущим мамам Украины" - http://www.privivok.net.ua/node/610
 
   Начало   Помощь Поиск Войти Регистрация  
Страниц: [1]
  Печать  
Автор Тема: Я - член особистого господарства й не знаю про це...  (Прочитано 26983 раз)
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
Naya
Создание ВОО
****

Тернопіль

Рейтинг: 3
Сообщений: 15



Просмотр профиля WWW
« : Ср, 30 Мая 2012, 16:27 »

Доброго дня, шановні форумчани!
Не знаю, чи за адресою звертаюся на цей форум з таким питанням, але мабуть це єдиний форум, якому я, можна так сказати, довіряю.
В основному, мене, як мати непривитої дитини цікавили питання прививок й т.д, але от стикнулася з іншою ситуацією й є певні питання.

Нещодавно я дізналася, що будучи вагітною можна стати на облік в центр зайнятості, при цьому лікарняні (допомога при народженні дитини) суттєво збільшується. Звісно, що я вирішила використати таку можливість. Для цього мені потрібна була довідка з ЖК про термін вагітності та довідка з сільради про членство в особистому сільському господарстві. Я прописана в селі, біля батьків, але не проживаю там вже більше 10 років. Довідку мені видали в сільраді, але в ній вказано, що я є членом особистого селянського господарства. З такою довідкою мене в центрі зайнятості не зареєструють, оскільки я не працювала та не зверталася в центр зайнятості більше року. Про те, що я член якогось особистого господарства я взагалі не відала: ні на правах власності, на на правах оренди я не користуюся жодною земельною ділянкою, спільно з родичами не проживаю та господарства ніякого не веду, ніколи не писала ніяких заяв на вступ в членство чи виділення якоїсь землі, ба, навіть в сільраді ніяких підписів ніде не ставила....
Сільська рада відмовилася мені видати довідку, що я НЕ є членом особистого господарства, на тій підставі, що я прописана в селі. Хоча я ніде не знайшла того, що прописка автоматом дорівнює членство в особистому селянському господарстві.

Я написала офіційну заяву в с/р з проханням видати довідку на вищезазначених підставах. Заяву реєструвати відмовлялися, поки не було погрози, що вона все одно прийде заказним листом, а в прокуратуру піде скарга. Тоді заяву прийняли.
Я знайшла "Порядок ведення обліку особистих селянських господарств", перечитала, звернулася до голови С/р в телефонному режимі з проханням самому ознайомитися з документом, яким мала б керуватися с/р в своїй роботі й не доводити ситуацію до конфлікту. Проте він заявив, що сам розбиратися не буде, й хай це роблять юристи...
Хм..
Тепер я просто чекаю їх відповіді(в заяві я вказала про це).
Але тут є нюанс: заяву писала мама від мого імені (їхати мені далеко, зараз вагітна та й син 2,5р - це важко, тому попросила маму на місці взяти довідку, а все закінчилося заявою). Чи отримаю я відповідь на таку заяву? адже можуть аргументувати тим, що заяву подавала не я....

В центра зайнятості я тепер на облік вже не зможу стати, оскільки це потрібно зробити до 28 тижнів, а в зв"язку з отакими от казусами час минув. З їх вини я втратила додатковий дохід, який мала повне право отримати.
Але, можливо в майбутньому така довідка мені ще згодиться, й я б не хотіла все починати спочатку.
І от в мене питання: Я не хочу виписуватися (бо реально приписатися поки що ніде, квартиру ми орендуємо), але я не вважаю себе членом особистого с/господарства. Отримаю я відповідь, ( й у випадку якщо не отримаю), то куди мені краще звернутися - в прокуратуру? в суд? який саме суд? Адже я вважаю, що мене самовільно, без моєї згоди та поінформованості вписали в якісь члени. Й мене це обурює...
Записан
ВиктоР М.
Постоялец
***

г. Свердловск Луганская обл.

Рейтинг: 15
Сообщений: 196


Просмотр профиля
« Ответ #1 : Пн, 04 Июн 2012, 14:43 »

Напишите всё-же заяление от своего имени, и отправьте заказным письмом. Там-же можете указать, что в связи с отсутствием своевременного ответа (справки) вы потеряли дополнительный доход. А это уже материальный вид морального ущерба. Т.е. суд может взыскать эту сумму с виновников и возместить вам. Когда будет подтверждение того, что вы лично обращались, вам будет проще решить свою проблему.
Записан
Naya
Создание ВОО
****

Тернопіль

Рейтинг: 3
Сообщений: 15



Просмотр профиля WWW
« Ответ #2 : Чт, 07 Июн 2012, 14:41 »

Відповідь прийшла, в довідці офіційно відмовлено на основі того, що цитую -  " оскільки я разом з батьками зареєстрована в одному господарському дворі за адресою ......., яка має у приватній власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства я також являюся членом особистого селянського господарства"

Ну...скажіть мені, що це брєд? Невже реєстрація місця проживання в селі автоматом дорівнює те, що я член селянського господарства, хоча я не є ні власником, ні орендарем земельної ділянки й фактично там не проживаю.
Чи з точки зору закону цей абсурд є логічним? (навіть слова вірного не підберу) й їхні дії правомірні?
Записан
zelvah
Новичок
*

Рейтинг: 0
Сообщений: 1


Просмотр профиля
« Ответ #3 : Чт, 07 Фев 2013, 11:40 »

Роз’яснення поняття «Особисте селянське господарство»

     Особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка  проводиться  без  створення  юридичної  особи фізичною особою індивідуально або особами,  які перебувають у сімейних чи родинних відносинах  і  спільно  проживають,  з метою задоволення особистих потреб    шляхом    виробництва,    переробки     і     споживання сільськогосподарської   продукції,   реалізації  її  надлишків  та надання  послуг  з  використанням  майна  особистого   селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.      Члени особистого    селянського    господарства    здійснюють діяльність на свій розсуд і ризик у межах встановленого  правового господарського порядку,  дотримуючись вимог цього Закону,  законів України, інших нормативно - правових актів.     Діяльність, пов'язана  з  веденням   особистого   селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.Згідно ст.  121 Земельного кодексу України громадянам надаються земельні ділянки в таких розмірах : - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель  і споруд  (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, для ведення особистого селянського  господарства – не більше 2,0 гектара.    Тому, якщо у громадянина наприклад 0,75 гектара земельна ділянка в населеному пункті  то  до 0,25 га    обліковується як для будівництва і обслуговування жилого  будинку,   господарських будівель       і споруд  (присадибна ділянка), а решта для ведення особистого селянського господарстваОблік особистих селянських господарств  здійснюють  сільські, селищні,  міські  ради  за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики.       Відповідно до п 1.5 наказу Державного комітету статистики України  N 409, 26.10.2009, «Про затвердження Порядку обліку особистих селянських господарств сільськими, селищними та міськими радами.» У разі ведення особистого селянського  господарства  для його  обліку  у формах N 1,  N 4 та N 5 зазначаються: прізвище,  ім'я,  по батькові особи,  якій  була  надана  земельна ділянка   для  ведення  особистого  селянського  господарства, її постійне місце проживання,  площа земельної ділянки,  яка належить цій  особі  або  перебуває  у  її  користуванні в межах сільської, селищної,  міської ради,  назва і дата документа,  який  засвідчує право  власності  або  право  користування  земельною ділянкою для ведення особистого селянського господарства,  прізвище,  ім'я,  по-батькові   осіб,   які  разом  з  нею  ведуть  особисте  селянське господарство; Тому якщо при внесені даних в ф1 особи заявляють, що не ведуть разом з власником або орендарем господарської діяльності на земельній ділянці то вони не вносяться в ф 1 як особи які ведуть особисте селянське господарство. Таким чином членам сім’ї можна видавати довідку що вони не являються членами особистого селянського господарства. Власник земельної ділянки або орендар  являється членом особистого селянського господарства.
Записан
Natik
Новичок
*

Луцьк

Рейтинг: 1
Сообщений: 26


Просмотр профиля
« Ответ #4 : Чт, 07 Фев 2013, 12:24 »

У мене схожа була ситуація. Дружина не змогла стати на облік в ЦЗ без довідки. В ЦЗ порадили написати заяву на ім'я с/г сільради, типу прошу Вас виключити мене з членів особистого селянського господарства. Спочатку заяву не хотіли реєструвати, але потім погодились і видали довідку. Зараз стоїть на обліку в ЦЗ.

А взагалі, законодавство не на нашому боці, така собі дискримінація сільських жителів: маєш землю - в ЦЗ зась.
Записан
Lifefine
Новичок
*

Рейтинг: 1
Сообщений: 1


Просмотр профиля
« Ответ #5 : Пт, 14 Июн 2013, 10:26 »

Всем привет. Naya, у тебя что-то получилось после этого всего? Звонили в сел.раду, там  знакомая работает, она сказала что такие справки не дают, так как им приказали не выдавать. Знаете почему? Это специально придумали  такой закон, чтобы не ставить на учет в ЦЗ селян. Сколько в Украине селян? Много!!! Поэтому государство не хочет платить всем безработным селянам. Этот "не понятный" закон "про селян.господарство" знает что прежде чем вырастить на огороде нужно: нужно купить семена, за трактор и т.д.Непонимающий? А зимой что? Продавать урожай, надо на чем-то ездить, а ездить на чем-то надо платить, короче целая история))).
Так что это специально сделали, чтобы селяны мучились.
Записан
Aшас
Постоялец
***

Чернигов

Рейтинг: 5
Сообщений: 241


Просмотр профиля
« Ответ #6 : Вт, 18 Июн 2013, 00:18 »

У мене схожа була ситуація. Дружина не змогла стати на облік в ЦЗ без довідки. В ЦЗ порадили написати заяву на ім'я с/г сільради, типу прошу Вас виключити мене з членів особистого селянського господарства. Спочатку заяву не хотіли реєструвати, але потім погодились і видали довідку. Зараз стоїть на обліку в ЦЗ.

А взагалі, законодавство не на нашому боці, така собі дискримінація сільських жителів: маєш землю - в ЦЗ зась.
ага маєш, тільки за неї теж потрібно платити податок, податок на повітря по суті...
Записан
Страниц: [1]
  Печать  
 
Перейти в:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!