Main site Лига Защиты Гражданских Прав : Форум
Вс, 28 Апр 2024, 01:03 *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Войти
Новости: Продолжается акция "Информация о прививках - будущим мамам Украины" - http://www.privivok.net.ua/node/610
 
   Начало   Помощь Поиск Войти Регистрация  
Страниц: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20
  Печать  
Автор Тема: Педиатр отказывается давать справку/допуск в школу.  (Прочитано 245286 раз)
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
Алла
Ветеран
*****

Мариуполь

Рейтинг: 76
Сообщений: 2390



Просмотр профиля
« Ответ #180 : Пн, 25 Апр 2011, 20:22 »

Совместными усилиями какое-то правовое оружие у нас есть.
Но решить,  где нужен  нож, а где автомат,  должен сам родитель. Бдительно отслеживая ситуацию.
Не надеясь, что раз форма именно такая- значит, все получится.
Где кто-то лбом стену уже прошиб - там уже более- менее легко.
Где идут первопроходцы - там бои затяжные  и кровопролитные.     
Записан

Эпоха прививок стремительно уходит в прошлое. Сейчас вакцинаторов поддерживает только наш страх и тупость. Не надо бояться защищать своих детей. Кроме нас, их защитить некому. 23 декабря 2008 года мы выиграли суд против главного санитарного врача.
Ирина Черкассы
Создание ВОО
****

Черкассы

Рейтинг: 21
Сообщений: 251


Просмотр профиля
« Ответ #181 : Ср, 04 Мая 2011, 15:36 »

Я свое заявление еще не относила, но есть ответ одной мамочки, у нее заявление было точно с таким же смыслом как и у меня:
Ответ
Наказом МОЗ України від 27.12.99 №302 встановлено форму та порядок оформлення медичної картки дитини (№026/о). Відповідно до цього наказу "Медична картка дитини..." (026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі, і дає уяву про стан здоровья, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводилися по відношенню до неї в період перебування в дитячому садку. В звьязку з тим, що Ваша дитина не перебуває на данний час у дошкільному навчальному закладі, така "Медична карта дитини" не може бути Вам видана.
.....
Як вище було повідомлено, медичну довідку про стан здоровья Вашої дитини (наверное ф. 112), довідку про епідеміологічне оточення Ви можете отримати у нас. Але приймати рішення щодо прийому Вашої дитини до дошкільного навчального закладу повинен керівник цього закладу, тому просимо Вас з цим питанням звертатися безпосередньо до нього.


Ни слова о 434 приказе. Что делать дальше? Писать директору департамента здравоохранения или сразу готовить иск в суд? А может подготовить жалобу прокурору с требованием обязать главврача руководствоваться приказом 434 согласно письма юстиции №758-0-2-08-19.
Очень нужны ваши советы.
Записан
Mike
Создание ВОО
****

Киев

Рейтинг: 143
Сообщений: 1943


Просмотр профиля
« Ответ #182 : Ср, 04 Мая 2011, 18:36 »

Распечатайте им такое:



Это ответ их начальства на вопрос, кто и как должен оформлять.
Записан
Ирина Черкассы
Создание ВОО
****

Черкассы

Рейтинг: 21
Сообщений: 251


Просмотр профиля
« Ответ #183 : Чт, 05 Мая 2011, 09:16 »

Спасибо, завтра отнесем, продолжение истории буду описывать.
Записан
Ирина Черкассы
Создание ВОО
****

Черкассы

Рейтинг: 21
Сообщений: 251


Просмотр профиля
« Ответ #184 : Пт, 06 Мая 2011, 11:08 »

решили писать дальше такое



Міністерство охорони
                                                                                                              здоров’я України
                                                                                                          01601, м. Київ,
                                                                                                                     вул. Грушевського, 7
                                                                                                                   тел. (044) 253-61-94
                                                                                                                          (044) 253-40-17




С К А Р Г А

щодо дій  головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М.



   Я, …, мати дитини …, … року народження, …. звернулася до головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М., з проханням видати довідку форми 026/о та довідку про епідеміологічне оточення  відповідно до вимог Наказу МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні».
    Вказана довідка форми 026/о необхідна мені для вступу моєї дитини до дитячого садка. Ст. 15 Закону України  «Про захист населення від інфекційних хвороб» містить заборону відвідування (не вступу!) дитячих закладів не щепленим за календарем дітям. Однак, згідно «Положення про дошкільний навчальний заклад», затвердженого постановою КМУ №305 від 12.03.2003 року, п. 3, дитячий садок є дошкільним навчальним закладом; згідно Закону України «Про дошкільну освіту», п. 1 ст. 11, дошкільний навчальний заклад є навчальним закладом, а не дитячим. Тобто жодних обмежень відвідування дитячих садків законодавством України не встановлено.
   У своєму зверненні, я просила головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. керуватися Наказом МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. п. 2. «Підготовка включає в себе … а саме: п.п. 2.3. Оформлення медичної документації (ф. №026/о)» та п. 6 «Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією» Примірного положення «Про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».
У своїй відповіді №… від …  головний лікар ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. посилається на Наказ МОЗ України від 27.12.99 р. №302, яким встановлено форму та порядок оформлення медичної карти дитини (ф.№026/о). і чітко вказує на те, що відповідно до цього наказу «Медична карта дитини …»(форма № 026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі, і дає уяву про стан здоров’я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводилися по відношенню до неї в період перебування в дитячому садку. В зв’язку з тим, що моя дитина не перебуває на даний час у дошкільному навчальному закладі, така «Медична карта дитини» не може бути мені видана. Рішення, щодо прийому моєї дитини до дошкільного навчального закладу повинен вирішувати керівник цього закладу, тому просять  мене з цим питанням звертатися до нього.
    Виходячи з вищевказаного, бачимо, що існує  очевидна суперечність (правова колізія) між Наказом МОЗ України від 27.12.99 р. №302 та  Наказом МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. тому слід керуватися п. 1 Листа Міністерства юстиції України №758-0-2-08-19 від 26.12.2008 р. «У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того ж питання». Тобто, головний лікар ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М., який діє згідно наказу МОЗ України від 27.12.99 р. №302 перешкоджає вступу моїй дитині до дошкільного навчального закладу, чим порушує конституційне право моєї дитини на навчання ст. 53 Конституції України говорить «Кожен має право на освіту» і такі його дії підпадають під ознаку злочину, передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України.
     

ПРОШУ:

1.   Поновити конституційні права моєї дитини …, а саме: зобов’язати  головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. видати довідку форми 026/о та довідку про епідеміологічне оточення  відповідно до вимог Наказу МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» для вступу моєї дитини до дошкільного навчального закладу.
2.   Дати роз’яснення, чи повинна довідка форми 026/о містити фразу - «дитинна може відвідувати  дошкільний навчальний заклад», так як такий запис у формі 026/о вимагає завідуюча дошкільного навчального закладу, до якого я хочу водити свою дитину …, а головний лікар ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. в усній розмові зі мною повідомив, що він не зобов’язаний робити даний запис у формі 026/о. 
3.   Згідно ст. 18, 20 Закону України «Про звернення громадян» розгляд моєї скарги прошу провести у скорочений термін – 3 (три) дні – й зв’язку з необхідністю мого виходу на роботу.   


Додатки (копії):
1.   копія моєї заяви до головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. від …;
2.   копія відповіді головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради № … від … р. (фактично отриманої ….).   
     

Записан
Mike
Создание ВОО
****

Киев

Рейтинг: 143
Сообщений: 1943


Просмотр профиля
« Ответ #185 : Пт, 06 Мая 2011, 11:47 »

На педиатра можно было бы надавить еще этим:
Положення про дошкільний навчальний заклад (постанова КМУ №305 від 12 березня 2003), п. 6: «Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження»
с просьбой выдать не 026, а эту загадочную «медичну довідку про стан здоров'я».

Я бы сделал чуть иначе (критикуйте):
1. «У своєму зверненні, я, згідно наказу МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. п. 2., просила головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М...»
2. «Наказ №302 регламентує внесення відомостей про стан здоров'я дитини при відвідуванні нею навч.закл і не стосується періоду оформлення документації для вступу до відповідного закладу, що регламентується наказом №434», поэтому, мол, Борисенко не прав(а).
3. Добавил бы еще про №305: «У постанові... зазначено обов'язок дільничого лікаря видавати довідку до моменту вступу дитини до навч.-вих. закл»
4. Добавил бы тот ответ из МОЗ (ГУ ОЗ КГГА), что я выложил.
5. «Дати роз’яснення, чи повинна довідка форми 026/о містити фразу» - это правильно. Тогда не отвертятся.



Записан
Ирина Черкассы
Создание ВОО
****

Черкассы

Рейтинг: 21
Сообщений: 251


Просмотр профиля
« Ответ #186 : Пт, 06 Мая 2011, 12:57 »

Спасибочки, сейчас добавим и Ваши преложения, будет еще убедительнее.
Записан
Ирина Черкассы
Создание ВОО
****

Черкассы

Рейтинг: 21
Сообщений: 251


Просмотр профиля
« Ответ #187 : Пт, 06 Мая 2011, 13:32 »

Вот так покоректировала:

1. Я, …, мати дитини …, … року народження, …. у своєму зверненні, згідно Наказу МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні», просила головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М., видати довідку форми 026/о та довідку про епідеміологічне оточення.
2. Виходячи з вищевказаного, бачимо, що існує  очевидна суперечність (правова колізія) між Наказом МОЗ України від 27.12.99 р. №302 та  Наказом МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. тому слід керуватися п. 1 Листа Міністерства юстиції України №758-0-2-08-19 від 26.12.2008 р. «У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того ж питання». Крім того Наказ МОЗ України від 27.12.99 р. №302 регламентує внесення відомостей про стан здоров’я дитини при відвідуванні нею навчальних закладів і не стосується періоду оформлення документації для вступу до відповідного закладу, що регламентується Наказом МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. Також у постанові КМУ №305 від 12.03.2003 р. зазначено обов’язок дільничного лікаря видавати довідку до моменту вступу дитини до навчально-виховного закладу.
3. Додатки (копії):
1.   копія моєї заяви до головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. від …;
2.   копія відповіді головного лікаря ДМЛ м. Черкаси Борисенко В.М. Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики виконавчого комітету Черкаської міської ради № … від … р. (фактично отриманої ….);
3.   копія відповіді виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) Головного управління охорони здоров’я №039-1663/6 від 24.02.2011 р. 
     



Все остальное оставила без изменений.
Записан
fenix
Старожил
****

Рейтинг: 29
Сообщений: 408


Просмотр профиля
« Ответ #188 : Пт, 06 Мая 2011, 14:37 »

Наказом МОЗ України від 27.12.99 №302 встановлено форму та порядок оформлення медичної картки дитини (№026/о). Відповідно до цього наказу "Медична картка дитини..." (026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі, і дає уяву про стан здоровья, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводилися по відношенню до неї в період перебування в дитячому садку. В звьязку з тим, що Ваша дитина не перебуває на данний час у дошкільному навчальному закладі, така "Медична карта дитини" не може бути Вам видана.
Маю тут невеличке зауваження -де саме в Наказі МОЗ України від 27.12.99 №302 є фраза - "(026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі..."??
Ось сам Наказ №302 з трьох різних джерел:
http://zakon.nau.ua/doc/?code=v0302282-99
http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id=1476
http://ukraine.uapravo.net/data/base50/ukr50563.htm
я особисто ніде такої фрази не бачу, все що написано про форму 026/о, це - "Медична карта дитини (для школи, школи-інтернату, школи-ліцею,  дитячого будинку, дитячого садку"
А в самому наказі написано - "Затвердити форми облікової статистичної документації, що використовується в стаціонарах лікувально-профілактичних закладів"
Тому поперше - Наказ дійсно затверджує форму 026/о, але не встановлює порядку її оформлення. Порядок оформлення карти 026 встановлює Наказу МОЗ України №434 від 29.11.2002 р. «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» і ніякої колізії між цими наказами нема.
Подруге чітко сказано, що карта використовується саме в стаціонарах лікувально-профілактичних закладах, а не в садочках.
Можливо лікар у своїй відповіді просто "навішав лапшу" про Наказ №302 з розрахунком, що цей Наказ ніхто не буде читати? Злой
« Последнее редактирование: Пт, 06 Мая 2011, 14:46 от fenix » Записан
Ирина Черкассы
Создание ВОО
****

Черкассы

Рейтинг: 21
Сообщений: 251


Просмотр профиля
« Ответ #189 : Пт, 06 Мая 2011, 14:47 »

Ой спасибо огромное, что сбросили 302 приказ, а то я не могла его найти. Доктор действительно решил навешать лапши, жалобу переделаю и выложу на ваше рассмотрение.
Записан
Mike
Создание ВОО
****

Киев

Рейтинг: 143
Сообщений: 1943


Просмотр профиля
« Ответ #190 : Пт, 06 Мая 2011, 15:29 »

Маю тут невеличке зауваження -де саме в Наказі МОЗ України від 27.12.99 №302 є фраза - "(026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі..."??
Ось сам Наказ №302 з трьох різних джерел:
http://zakon.nau.ua/doc/?code=v0302282-99...
Сам приказ называется «Про затвердження форм...». В первой же источнике есть ссылка на, собственно, формы (10 МБ, rtf-файл, но мне качать лень, у меня уже есть откуда-то еще, отдельно по 026). И в той форме есть её описание:

“Медична карта дитини...” (форма № 026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі, і дає уяву про стан здоров’я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводились по відношенню її в період перебування в дитячому садку, школі, школі-ліцею, дитячому будинку, школі-інтернаті.
Паспортна частина медичної карти дитини і анамнестичні дані на дітей, які поступили в перший клас школи, заповнюються на підставі записів в “Історії розвитку дитини” (форма № 112/о) медичними працівниками дитячої поліклініки, ФАПу, при проведенні поглибленого огляду цих дітей. На дітей, які поступили в дитячі садки і дитячі будинки, форма № 026/о заповнюється на підставі виписки із форми № 112/о, яка видається поліклінікою або при опитуванні батьків.
Надалі всі записи в медичній карті роблять медичні працівники навчально-виховних закладів в порядку поточних наглядів, при проведенні періодичних оглядів і протиепідеміологічних заходів.


В принципе, сыграть можно на том, что здесь описывается то, что надо заполнять и как надо заполнять (ф. 026), если ребёнок в садике, а не то, что до садика она вообще не заполняется. Но если врач уже истолковал так (а сразу не был он «додавлен» в нужном ключе), то это можно только в жалобе указать.
Записан
fenix
Старожил
****

Рейтинг: 29
Сообщений: 408


Просмотр профиля
« Ответ #191 : Пт, 06 Мая 2011, 15:54 »

Сам приказ называется «Про затвердження форм...». В первой же источнике есть ссылка на, собственно, формы (10 МБ, rtf-файл, но мне качать лень, у меня уже есть откуда-то еще, отдельно по 026). И в той форме есть её описание:
Про, що я й кажу - Наказ №302 затверджує тільки форму, але не затверджує порядок оформлення карти 026/о, це прирогатива Наказу №434 в якому є конкретний пункт "2.3. Оформлення медичної документації (ф. № 026/о), яка включає:".
В файлі rtf (я скачав Подмигивающий) - є тільки форма 026/о і не має приведеного опису.
А сам опис:
Цитировать
“Медична карта дитини...” (форма № 026/о) заповнюється на кожну дитину, яка перебуває в навчально-виховному закладі, і дає уяву про стан здоров’я, а також відображає всі лікувально-профілактичні заходи, які проводились по відношенню її в період перебування в дитячому садку, школі, школі-ліцею, дитячому будинку, школі-інтернаті.
Паспортна частина медичної карти дитини і анамнестичні дані на дітей, які поступили в перший клас школи, заповнюються на підставі записів в “Історії розвитку дитини” (форма № 112/о) медичними працівниками дитячої поліклініки, ФАПу, при проведенні поглибленого огляду цих дітей. На дітей, які поступили в дитячі садки і дитячі будинки, форма № 026/о заповнюється на підставі виписки із форми № 112/о, яка видається поліклінікою або при опитуванні батьків.
Надалі всі записи в медичній карті роблять медичні працівники навчально-виховних закладів в порядку поточних наглядів, при проведенні періодичних оглядів і протиепідеміологічних заходів.

в мене теж є, але він не фігурує в наказі №302, а взявся він звідси:
http://mozdocs.kiev.ua/index.php?nav=8
а ще точніше тут - http://mozdocs.kiev.ua/forms/f026_0.doc
Я так розумію, що цей опис це як роз'яснення для працівників поліклінік, але так як текст його не фігурує безпосередньо в Наказах МОЗу, юридичної сили він не має, на відміну від всього, що стосується форми 026 і чітко прописано в Наказі №434.

« Последнее редактирование: Пт, 06 Мая 2011, 16:16 от fenix » Записан
Mike
Создание ВОО
****

Киев

Рейтинг: 143
Сообщений: 1943


Просмотр профиля
« Ответ #192 : Пт, 06 Мая 2011, 16:59 »

Да, спасибо! Оттуда и взял! Улыбка

Но всё-таки не покидает меня сомнения отн. №302: в той форме (отдельным файлом) есть сноска (вначале), что она утверждена приказом. Надо понимать, что и разъяснение тоже. Но откуда оно взялось, если не из какого-то приказа?

О, кажется, вот откуда растут ноги (п. 4, №302):
«В.о. начальника Центру медичної статистики (Голубчиков М.В.) забезпечити працівників статистичної служби обласного рівня зразками облікових форм, що використовуються в стаціонарах лікувально-профілактичних закладів та надати необхідну інструктивно-методичну допомогу»

Всё, №302 можно посылать лесом: там нет регламента выдачи 026!
« Последнее редактирование: Пт, 06 Мая 2011, 17:13 от Mike » Записан
fenix
Старожил
****

Рейтинг: 29
Сообщений: 408


Просмотр профиля
« Ответ #193 : Пт, 06 Мая 2011, 17:29 »

Всё, №302 можно посылать лесом: там нет регламента выдачи 026!
Что и требовалось доказать, спільними зусиллями Улыбка
Записан
Mike
Создание ВОО
****

Киев

Рейтинг: 143
Сообщений: 1943


Просмотр профиля
« Ответ #194 : Пт, 06 Мая 2011, 17:42 »

Так, не, не всё:
Я нашёл приказ №258 от 03.07.2001 «Про затвердження типових інструкцій щодо заповнення форм первинної медичної документації лікувально-профілактичних закладів», который и утвердил ту самую инструкцию, которая вставлена в файл, любезно найденный нам fenix'ом (этот).

Однако:
«Наказ (№258 - я) скасовано як такий, що підлягав державній реєстрації в Міністерстві юстиції України, але на державну реєстрацію не подавався, на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я №668 від 10.09.2009».

Но! Из этого №668:
«Начальнику Центру медичної статистики МОЗ (Голубчикову М.В.)... вжити термінових заходів, щодо розроблення та затвердження наказом МОЗ нових типових інструкцій...».

Т.е., теоретически, уже может существовать новая инструкция (которая может повторят старую дословно). Но на сегодняшний день я её не нашел. Так что либо я плохо искал, либо одно из двух Улыбка Но, в любом случае, №302 идёт лесом. Хотя еще раз поискать надо обязательно!

Ирина, а вы можете наехать на педиатра чуть ли не со скандалом: она при предоставлении вам инф-ии по прививкам предоставила вам заведомо ложную. В то время как закон обязывает предоставлять правдивую и полную. Статьи: 365 (Перевищення влади або службових повноважень), 366 (Службове підроблення) и 367 (Службова недбалість) УК. Это ж какой простор для творческого подхода к разговору! Улыбка

Кроме того (люблю наш УК), ст. 183: отказ в приёме в уч. заведение (это уже для заведующей). Это на будущее Улыбка
« Последнее редактирование: Пт, 06 Мая 2011, 18:25 от Mike » Записан
Страниц: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20
  Печать  
 
Перейти в:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!