Масова вакцинація проти поліомієліту – злочин проти українського народу!

Заява ГО «Ліга Захисту громадянських прав»
Київ, 10-10-2015 

Ця заява викликана черговою кампанією масової вакцинації дітей в Україні, на цей раз – проти поліомієліту, про яку вже оголошено МОЗ.

Як відомо, в серпні цього року в Закарпатті було виявлено 2 випадки вакциноасоційованих паралічів у дітей, і ці випадки не були пов’язані зі спільним джерелом інфікування, що вже виключає найменування цього спалахом, а тим більше – епідемією поліомієліту в Україні. За даними МОЗ України, які підтверджено висновками ВОЗ, обидва випадки є наслідком мутації вакцинного штаму вірусу поліомієліту cVDPV1, який циркулював територією нашої країни впродовж невизначеного терміну, міг викликати і раніше випадки в’ялих паралічів, які реєструються щороку і підпадають під відповідні вірусологічні експертизи.

Хотілося б звернути увагу на той факт, що випадків поліомієліту, викликаного диким штамом вірусу, проти якого і спрямована обов’язкова вакцинопрофілактика, з 1992 року в Украйні не зареєстровано, країну оголошено ВОЗ зоною, вільною від поліомієліту. Тобто наразі для України епідеміологічної загрози поширення «дикого» вірусу поліомієліту немає. Тем не менш, щорічне виявлення та збільшення кількості випадків гострих в’ялих паралічів призвело до того, що щеплення вакциною з живим поліовірусом (ОПВ) зараз здійснюється лише після двох попередніх вакцинацій інактивованою вакциною (ІПВ), тому що останню вважають більш безпечною саме щодо післявакцинальних ускладнень: вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту у контактних осіб і післявакцинального паралічу – у щеплених, хоча вона має меншу ефективність, ніж ОПВ. 

Складається парадоксальна ситуація, коли небезпеку несе сама процедура масової вакцинопрофілактики вакциною ОПВ - як джерело неконтрольованого розповсюдження вакцинного поліовірусу, особливо серед дітей, у дитячих колективах, у місцях великого скупчення людей, в умовах активної міграції, в поганих санітарно-гігієнічних умовах мешкання, тобто мова йде про штучне джерело інфікування з можливою мутацією та згодом – набуттям вакцинним вірусом нових небезпечних властивостей.

В цьому році вищезгадані 2 випадки ВАПП, виявлені у двох дітей у Закарпатті (які вже повністю одужали), нічим не відрізняється від випадків попередніх років, можливо – їх було більше, але вони не доведені лабораторно, хоча і викликані вакцинами. Тим не менш, саме ці 2 випадки захворювання без пояснення причин було оголошено загрозою для епідеміологічного стану у світі з боку України і нам загрожує втрата статусу країни, вільної від поліомієліту, і падіння рейтингу стосовно міжнародних інвестицій. Ці два випадки у дітей виникли через їхню сприйнятливість до даного вірусу, можливо – через низький рівень здоров’я або санітарно-гігієнічних умов мешкання ромських родин, а не через самий факт нещепленості однієї дитини.

Звертаємо окрему увагу на те, що в цьому випадку джерелом інфекції були діти, щеплені живою оральною поліовакциною (ОПВ), адже вакциновані продовжують виділяти віруси протягом двох місяців, і виробник препарату попереджає про необхідність розділення у колективах щеплених і нещеплених дітей для запобігання можливому зараженню фекально-оральним шляхом. Наприклад, у Росії зазвичай цього правила суворо дотримуються, чого не скажеш про наші школи та дитячі садки.

Насторожує той факт, що історія з беззаконням і цинізмом у галузі імунопрофілактики на теренах нашої країни повторюється. Згадаймо, що в 2008 році на тлі спокійної епідеміологічної обстановки Україні було нав’язано з боку ВОЗ та ЮНІСЕФ гуманітарну живу вакцину проти кору та краснухи виробництва Індії, яка не мала сертифікації для використання в Україні, і, не зважаючи на протести деяких інфекціоністів та експертів-науковців, почалася масова вакцинація людей фертильного віку (16-29 років), яка мала охопити 9 млн. молодих громадян. Ця кампанія почалася раніше оголошеного терміну, всупереч українському законодавству, календарю щеплень та бажанню людей. Тоді порадників з ВОЗ також підтримали деякі українські ескулапи, які запевнювали громадськість щодо повної безпечності та необхідності цієї вакцинації, лякаючи відміною проведення Євро-2012 через можливе виникнення епідемії кору. Однак перший же тиждень кампанії викликав гучний скандал: трагічна смерть 17-річного школяра Антона Тищенко з Краматорська і сотні післявакцинальних ускладнень викликали суспільний резонанс, який змусив МОЗ припинити подальшу вакцинацію, а головного санітарного лікаря Проданчука було взято під варту і оголошено винуватим у перевищенні службових повноважень. Саме це, а не міфічна антивакцінальна кампанія назавжди підірвало довіру народу к масової імунопрофілактики та діяльності МОЗ. Потім експертна комісія визнала всю незаконність цих дій, провела службове розслідування, після чого деякі щирі оборонці вакцинальної кампанії потрапили під слідство за розкрадання бюджетних коштів. Більшість з них, на жаль, займає високі посади і має наукові степені, и зараз намагається просунути нову версію Троянського коня в Україну. Як завжди, спираючись не на здоровий глузд та реальну ситуацію, а на стандартні поради ВОЗ та інших міжнародних організацій, діяльність яких вже не одноразово викликала сумнів у світової спільноти.

З цього приводу, хотілося б нагадати ситуацію із роздмуханою істерією навколо свинячого грипу в 2009 році, який було оголошено ВОЗ пандемією. На щастя, тоді розповсюдження недостатньо вивченої вакцини на теренах України вдалося уникнути. Більше постраждали мешканці Європи, які першими отримали вакцинацію через паніку і це призвело до смертельних випадків, масових викиднів у вагітних жінок та випадків сомноленції (непереборної сонливості) у дітей. Тоді міжнародна організація Транперенсі Інтернешинел викрила чиновників ВОЗ у корупції і брехні.

Приклад Таджикістану, де в 2010 році було виявлено випадки паралічів, викликаних диким поліовірусом, серед яких 90% тих, хто захворів, були повністю щепленими відповідно до графіку трьома дозами вакцин, говорить про неефективність масової вакцинопрофілактики, також проведеної під керівництвом ВОЗ. А після аналогічної кампанії в Індії, де проблема поліомієліту стоїть особливо гостро, кількість в’ялих паралічів після вакцинації оральною живою поліовакциною (ОПВ) лише зросла, були і смертельні випадки. Що ж до чиновників МОЗ, то вони вже не раз опинялися в центрі вакцинальних скандалів через випадки смерті дітей після щеплень, але жоден з них ніколи не отримав за це покарання.

Оголошена кампанія вакцинації проти поліомієліту також порушує вимоги закону України про імунопрофілактику. У календарі щеплень передбачено проведення додаткової вакцинопрофілактики лише у випадку епідемії дикого вірусу, а такої в Україні не виявлено.

Ще один момент, на який хочеться звернути увагу це дивний збіг обставин: кампанію вакцинації проти поліомієліту, про початок якої вже оголошено, пов’язують з двома випадками захворювання, виявленими в Закарпатті наприкінці червня 2015 року, але ще навесні 2015 року в Україну було ввезено 1,1 млн. доз інактивованої (ІПВ) та 3,7 млн. доз живої (ОПВ) вакцини проти поліомієліту, які були безкоштовно отримані як гуманітарна допомога від ЮНІСЕФ на гроші уряду Канади. При цьому партія 1.5 млн. доз вакцини ОПВ виробництва «Санофі Пастер» (торгової марки «ОПВЕРО»), що прибула в Україну через аеропорт Бориспіль 30.04.2015, яка за технічними умовами виробника мала зберігатися при температурі –20°С, з невідомих причин виявилася у розмороженому стані, що скоротило термін її придатності до 6 місяців з моменту розморозки, тобто до кінця жовтня 2015 року. Причому спеціально для цього випадку виробник змінив свої вимоги зберігання вакцини, зробивши повторну заморозку припустимою. Терміни придатності вакцини ОПВ закінчуються вже за три тижні, чи не пов’язано це із істерією, яку роздмухують МОЗ та ВОЗ, щодо «спалаху поліомієліту в Україні» і необхідності негайної поголовної вакцинації дітей вакциною ОПВ!?

І все це відбувається на тлі того, що сам ВОЗ ще від початку 2014 року рекомендує країнам-членам з весни 2016 року повністю відмовитися від використання «живої» три-валентної поліовакцини (ОПВ) і переходити на використання спочатку двох-валентної ОПВ, а потім лише ІПВ! Самий ВОЗ планує до 2020 року повністю відмовитися від використання ОПВ через небезпеку поширення вакциноасоційованих штамів вірусу і виникнення пов’язаних з цим спалахів гострого в’ялого паралічу. При цьому ввезена зараз в Україну фондом ЮНІСЕФ вакцина як раз є три-валентною ОПВ! Невже українські діти мають бути піддослідними кроликами лише заради того, щоб фармацевтичні компанії не втратили своїх зисків від непотрібної у Європі та усьому цивілізованому світі оральної поліовакцини?!

Невідомо, який з наведених вище фактів став причиною для розповсюдження паніки в ЗМІ з приводу «спалаху поліомієліту» і термінового початку масової вакцинальної кампанії, але очевидно, що введення декількох мільйонів доз живої оральної вакцини (ОПВ) кільком мільйонам українських дітей у три тури за короткий час призведе до трагедії: неможливо передбачити навіть приблизно кількість смертей, паралічів та інших тяжких наслідків вакцинації, а також як довго ще буде відбуватися циркуляція збудника з вакцинних штамів.

Вважаємо, що відповідним органам негайно треба провести вивчення усіх викладених обставин, тому що під загрозу в черговий раз поставлено генофонд української нації – наших дітей!

 


Документ про те, що поліовирусу у закарпатських дітей не виявлено:
Полио не обнаружен 

Оригинальна Інструкція до оральної поліовакцини OPVERO виробництва Sanofi Paster:
http://www.privivok.net.ua/files/pq_101_topv_10_dose_sanofi_pi_2009-12-09.pdf 

 


Дивіться також:

 


ДолученняРозмір
pq_101_topv_10_dose_sanofi_pi_2009-12-09.pdf92.01 КБ

Коментарі

Як бути дітям, які не

Як бути дітям, які не привиті, але перебувають в садочку в групі з привитими дітьми?