БЦЖ: МОЗ міняє шило на мило!

БЦЖ23.10.2015 / ZAXID.net
За даними сайту ZAXID.net, Україна отримає вакцину БЦЖ, якої в країні практично немає, з Польщі та Данії, заявив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

«В Україні практично немає вакцини БЦЖ. Це не тому, що немає грошей. А тому, що ми не змогли закупити  більше 100 тисяч доз, бо виробники БЦЖ не отримали від нас замовлення. Тепер я особисто контактував з польськими і данськими виробниками цієї вакцини і просив їх включити нас у виробничий цикл», – сказав він в Івано-Франківську в п’ятницю, 23 жовтня, передає Укрінформ.

Квіташвілі зазначив, що вакцину БЦЖ неможливо знайти на ринку, бо її виготовляють лише на замовлення. Україна придбає вакцину БЦЖ через дитячий фонд ЮНІСЕФ. Міністр запевняє, що цей фонд гарантує не лише високу якість вакцини і доступну ціну, але і вчасну її доставку для виконання календаря щеплень.

«В цьому році три вакцини ми закупимо через дитячий фонд ЮНІСЕФ. Наступного року, сподіваюсь, усі 11 вакцин для України будуть купувати через ЮНІСЕФ», – запевнив Квіташвілі.

Український календар щеплень містить 11 вакцин. Раніше щеплення БЦЖ Україна закуповувала в Росії.

БЦЖ – щеплення від туберкульозу, яке роблять  новонародженим на 3-5 день життя.


Коментар Ліги Захисту громадянських прав:
Вакцину БЦЖ не використовують у більшості розвинутих країн через її неефективність та великий відсоток післявакцінальних ускладнень у дітей. 

Додаткові матеріали для читання щодо БЦЖ: 

- Вакцина, що калічить: Чергові жертви БЦЖ - http://www.privivok.net.ua/node/639

- Что такое БЦЖ? - http://www.afanas.ru/privivki/bcg.htm