Міністру юстиції - з приводу нового календаря щеплень

Сергій Дібров, 27.09.2010

Шановний пане міністр!

На офіційному інтернет-сайті Міністерства охорони здоров’я розміщено Наказ від 09.09.2010 № 765 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів». Відповідно до п. 4 Наказу, він має бути переданий до Міністерства юстиції України для здійснення його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 85 Конституції України, визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики належать до повноважень Верховної Ради України. Засади внутрішньої політики в галузі профілактики та захисту населення від інфекційних захворювань встановлені Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Стаття 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» встановлює, що профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір є обов’язковими. Цей перелік є вичерпним; розширення його можливо лише у випадках, передбачених ч. 2-3 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а саме:
- для працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб;
- у разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби (на відповідних територіях та об'єктах).

Інших підстав для розширення переліку хвороб, щеплення проти яких є обов'язковими, чинним законодавством не передбачено. Проте, 9 вересня 2010 року Міністерство охорони здоров’я своїм Наказом № 765, затвердило Календар, тобто передбачений законом нормативно-правовий акт, яким встановило перелік обов'язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. Проте цим документом передбачено проведення обов’язкових щеплень для усіх громадян (за віком), серед іншого, проти гепатиту В, гемофільної (Hib) інфекції, краснухи та паротиту, що суперечить чинному законодавству.

Наслідком такого протиправного рішення стане не тільки безпідставне використання коштів Державного бюджету України на закупівлю відповідних імунобіологічних препаратів, а також вимагання від громадян здійснення дій, не передбачених законом, що є брутальним порушенням принципів правового порядку, встановленого ст. 19 Конституції України.

Крім того, цей наказ відрізняється неприпустим нехтуванням правилами нормопроектувальної техніки. Так, дані у таблиці п. 1.1. Календаря суперечать вимогам, які містяться у примітках до неї. Наприклад, попри зазначене в календарі одноразове щеплення проти туберкульозу (БЦЖ), примітка 1 передбачає ревакцинації у віці 7 та 14 років, які не вказані у таблиці. Так само, таблицею передбачено одноразове щеплення проти гепатиту В, проте приміткою 2 встановлена обов'язкова триразова або чотириразова вакцинація. Все це вже вводить в оману громаду, стає джерелом непорозумінь та неоднакового трактування норм права у подальшому.

Враховуючи наведене вище, шановний пане Олександре Володимировичу, прошу Вас звернути особливу увагу на невідповідність нормативно-правового акту, який стосується інтересів кожного громадянина, вимогам чинного законодавства України, що унеможливлює його державну реєстрацію.

З повагою,
Сергій Дібров, громадянин України, публіцист


Джерело: http://infoporn.org.ua/2010/09/27/mnstru_yustycyi__z_pryvodu_novogo_kalendarya_scheplen'

Коментарі

Произвол

Произвол добавок новых прививок ставит под сомнение легитимность существующих. Для тех, кто ПОКА свято верит в их полезность. Так что и это капля, которая точит камень. Что б они ни изобретали, а все идет на развал их империи.