Законен ли отказ в приёме детей в дет.сад или школу на основании отсутствия пробы Манту?

Нет, не законен.

В дополнение к сказанному выше о допуске детей без прививок, можно сказать следующее.

Да, в законе говорится о прививках и туберкулинодиагностике:

Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб":

  • Ст.15     Дітям, які  не  отримали  профілактичних  щеплень  згідно   з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Закон України „Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз":

  • Ст.10 Оформлення та прийняття дітей віком до 14 років до навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів здійснюється згідно з вимогами статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб"(1645-14). Результати туберкулінодіагностики та інших видів обстеження дітей на туберкульоз наводяться у відповідній довідці закладу охорони здоров'я.

Однако проба Манту прививкой не является, это совершенно разные понятия:

Приказ №48 МОЗ:

  • ...Дітям, яким не виповнилося 2 місяці, щеплення проти туберкульозу проводиться без попередньої постановки проби Манту.
  • ...Щеплення здійснюється при негативному результаті проби.
  • ...пробу Манту проводять після проведення профілактичних щеплень.

Следовательно, указанная выше ст.15 не может быть применена в данном случае, а статья 10 требует лишь предоставления справки из больницы о результатах пробы Манту (например, «не проводилась») и об отсутствии клинических признаков туберкулёза.

Кроме того, статья 10 вообще не может быть применима к детям, которые уже посещают детское учреждение. Для этих детей может быть применим Порядок проведення обов'язкового профілактичного огляду певних категорій населення на виявлення туберкульозу (затв. постановою Каб. Мін. України від 15 лютого 2006 р. N 143), который гласит:

  • 4. Під час проведення обов'язкового огляду використовуються такі методи досліджень:
    - туберкулінодіагностики - дітей віком до 15 років

При этом нигде в законах нам не удалось найти информации о возможных санкциях по отношению к детям, не прошедшим медосмотр в полном объёме.

Во всяком случае,  при возникновении угрозы таких санкций, родителям нужно потребовать их обоснование со ссылкой на законы (а не на приказы министерства, СЭС, горОНО и т.п.)

Коментарі

Манту

Перечитала несколько раз, а все-равно не смогла понять, почему цитата ".....Следовательно, указанная выше ст.15 не может быть применена в данном случае.....". Так и не поняла,  почему ст.15 не может быть применена. Там же ясно сказано, что детки без прививок посещать  сад не могут....

Извините, но не понимаю, а мне это важно понять, я не прививаю ребенка. У кого можно уточнить?

проба Манту прививкой не является

Прочитайте текст внимательнее. Суть в том, что проба Манту прививкой не является, поэтому упомянутая статья 15, которая говорит только о прививках, к ней не имеет отношения.

скажите, а вот

скажите, а вот эти приказы как можно обойти?

Порядок проведення обов'язкового профілактичного огляду певних категорій населення на виявлення туберкульозу (затв. постановою Каб. Мін. України від 15 лютого 2006 р. N 143)

1. Обов'язковому профілактичному огляду на виявлення туберкульозу (далі - обов'язковий огляд) підлягають:
- діти та особи віком до 21 року;

4. Під час проведення обов'язкового огляду використовуються такі методи досліджень:
- туберкулінодіагностики - дітей віком до 15 років;
- флюорографічного або рентгенологічного обстеження - дітей з 15-річного віку та осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку;
- триразової мікроскопії мазка мокротиння на мікобактерії туберкульозу - осіб, кашель у яких не припиняється протягом трьох і більше тижнів.


Статья 8 Закона України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз"
Обов'язковим профілактичним медичним оглядам на туберкульоз
підлягають:
діти віком до 14 років включно - щороку;
Особи, які ухиляються або без поважних причин у визначений
термін не пройшли обов'язковий профілактичний медичний огляд на
туберкульоз, відсторонюються від роботи, а неповнолітні, учні та
студенти - відсторонюються від відвідування навчальних закладів.

Отказ от Манту и альтернативной туберкулинодиагностики

Здравствуйте

Школьная медсестра дала напрвление на альтернативную диагностику туберкулеза.

Пробу Манту не делаю ребенку 4 год.Сейчас медсестра говорит ребенку что не пустят на уроки.

как вариант надо сделать

ОАК и ОАМ +рентген+ фтизиатр

Дочке 11лет.Я не ххочу делать рентген.Отказ письменній от манту написала.Какие мои правомерныйе действия.

Как правильно отказаться от ренгена?