Що робити, якщо у дитини з'являється ускладнення після щеплення?

Що робити батькам, якщо вони спостерігають у дитини погіршення здоров'я, що пов'язане, на їхню думку, із щепленням?

У разі виникнення будь-яких розладів здоров’я, пов’язаних на ваш погляд, зі зробленим щепленням, можна рекомендувати наступний порядок дій, який вагомо підвищує ймовірність отримання в подальшому матеріальної компенсації за збиток, нанесений здоров’ю щепленням:

 1. Уважно вивчіть таблицю і встановіть (бажано за допомогою лікаря) передбачувану назву ПВР/ПВУ, що максимально відповідає наявним скаргам. За назвою ПВР/ПВУ і назвою зробленого щеплення виберіть з таблиці строк розвитку ПВР/ПВУ. Якщо цей строк вже пропущено, то довести зв’язок захворювання із щепленням буде вже практично неможливо.
 2. Терміново повідомити про подію по телефону диспетчера міської або обласної санепідстанції (СЕС). Вказати тип реакції на щеплення (передбачувану назву ПВР / ПВУ), препарат, після введення якого вона сталася (назву вакцини). Дізнатися і записати ім’я диспетчера, який прийняв це повідомлення і вхідний номер – це вже може вважатись офіційним документом, на який в подальшому можна буде спиратись.
 3. Повідомити про подію у громадську організацію «Ліга захисту громадянських прав»
 4. Написати звернення одного змісту на три адреси:
  Ген. прокуратуру, обл. прокуратуру і Президентові України:
 • викласти всі факти
 • попросити розібратися:
 1. хто дав вказівку для вакцинації?
 2. чи була у цьому необхідність?
 3. чи введений медикамент був сертифікований для використання?
 4. що стало причиною захворювання дитини?
 • попросити провести комплексну перевірку всіх медикаментів (вакцин), які використовують в вашому районі, на предмет сертифікації і всіх дозволів.

Для прискорення вказати, що чекаєте на відповідь згідно законодавства України і закону про звернення громадян.

 1. Написати запит в МОЗ з проханням провести комплексну перевірку всіх препаратів, які використовують в районі на предмет сертифікації та відповідності сертифікатам.
 2. Дуже бажано провести незалежне обстеження стану здоров’я дітей (приватна клініка тощо) з отриманням документа (виписки із історії хвороби) з чітким зазначенням:
  діагнозу у відповідності з формулюванням із додатка 2;
  щепленням як причиною ускладнення.
  Якщо відповіді (повинні надійти в межах 10-15 днів) не задовольнять, потрібно написати ще одну заяву в прокуратуру і повідомити «Лігу захисту громадянських прав».

Контактна інформація:

«Ліга захисту громадянських прав»: --> наші контакти

Приймальня Президента України: м. Київ, вул. Шовковична,12, тел. (044) 226-20-77 - общ. Приёмная Президента, 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11 - для писем

Приймальня Генеральної прокуратури (тут можна дізнатися про адресу та телефон вашої місцевої прокуратури): м.Київ, вул. Різницька 13/15, Телефон приймальні - (044) 200-78-22

Міністерство охорони здоров'я України (тут можна дізнатися про адресу та телефон вашої місцевої СЕС): 01021, м. Київ, вул. Грушевського, 7, тел. 253-24-39, факс 253-40-17,
Приймальня громадян: тел. (044) 253-54-84, 253-54-84, 253-24-39