Библиотека

Литература и материалы для чтения

Батьки мають знати: Кір - інформаційний бюлетень захворювання

Кір

Лікарі за інформовану згоду, Неприбуткова просвітницька організація, США, 2017

1. ЩО ТАКЕ КІР?

Кір – це дитяча вірусна хвороба, що проходить без лікування.

 • До симптомів кору відносяться: продромальна (початкова) стадія кашлю, нежитю, хворобливої чуттєвості й роздратування ока, потім – множинні нетривалі висипки, що з’являються на 4-10 день захворювання.1
 • Кір є заразним протягом інкубаційного періоду та 3-4 дні після появи висипки.
 • Більшість випадків кору характеризуються легким перебігом та не доводяться до відома працівників з охорони здоров’я.2
 • До впровадження масової вакцинації проти кору, майже кожна людина переносила захворювання на кір й отримувала довічний імунітет у перші 15 років життя.1
 • У рідкісних випадках, кір може провокувати пошкодження мозку і смерть.3,4

Вакцина кон'югована проти Haemophilus influenzae типу b (Hib)

Вакцина проти HibВАКЦИНА КОН'ЮГОВАНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ, ЗБУДНИКОМ ЯКИХ Є HAEMOPHILUS INFLUENZAE ТИПУ В
Ліофілізат для розчину для ін'єкцій

ОПИС
Вакцина кон'югована для профілактики захворювань, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b (Hib вакцина) - це ліофілізована вакцина очищеного полірибозил-рибітол-фосфатного капсулярного полісахариду (PRP) Haemophilus influenzae типу b (Hib), ковалентно зв'язаного з анатоксином правця (протеїн-носієм).

Полісахарид Hib виготовляють з капсулярного полісахариду штаму Haemophilus influenzae типу b та після активації з'єднується з анатоксином правця.
Анатоксин правця (ТТ) отримують шляхом екстракції, очищення сульфатом амонію та інактивації формаліном токсину з культур Clostridium tetani.

DIFTET - адсорбована вакцина АДП для дітей

Diftet

ОПИС
Вакцина містить очищені дифтерійний та правцевий анатоксини. Анатоксини адсорбовані на гідроксиді алюмінію. В якості консерванту використовується тіомерсал.
Активність вакцини на одну людську дозу складає як мінімум 30 міжнародних одиниць (МО) для дифтерійного анатоксину та принаймі 40 МО для правцевого анатоксину.

СКЛАД

 • Об'єм — 0,5 мл
 • Дифтерійний анатосин — 30 Lf/мл (не менше 60 IU/мл)
 • Правцевий анатоксин — 20 Lf/мл (не менше 80 IU/мл)
 • Гідроксід алюмінію (Al+++) — не більше ніж 2,5 мг/мл
 • Тіомерсал — не більше ніж 0,1 мг/мл

Вакцина для профілактики Дифтерії, Правця та Кашлюку, адсорбована (АКДП, Індія)

АКДП індіяВакцина для профілактики Дифтерії, Правця та Кашлюку, адсорбована, з цільноклітинним кашлюковим компонентом

ОПИС
Вакцину для профілактики дифтерії, правця та кашлюку, адсорбовану, отримують шляхом змішування очищеного дифтерійного анатоксину, очищеного правцевого анатоксину та вбитих бацил Bordetella pertussis. Антигени адсорбуються на алюмінію фосфаті, який використовують в якості ад’юванта. Тіомерсал присутній в якості консерванту. Вакцина має вигляд сірувато-білої суспензії і не містить протеїнів кінської сироватки, тому не викликає сенсибілізації до сироватки кінського походження. Вакцина відповідає вимогам ВООЗ, Європейської та Індійської фармакопеї при тестуванні за методами, викладеними в ВООЗ, TRS.980 (2014), Європейській та Індійській фармакопеї.

СКЛАД
Кожна окрема доза для людини по 0,5 мл містить:

 • Дифтерійний анатоксин - ≤ 25 флокулюючих одиниць (≥ 30 МО)
 • Правцевий анатоксин - ≥ 5 флокулюючих одиниць (≥ 40 МО)
 • Bordetella pertussis (збудник кашлюку)  - ≤ 16 одиниць каламутності (≥ 4 МО)
 • Адсорбовані на алюмінію фосфаті, Аl+++ ≤ 1,25 мг
 • Консервант: тіомерсал (Thiomersal) - 0,005 %

Вакцина БЦЖ, ліофілізована, багатодозова, Болгарія

Вакцинація проти туберкульозу (БЦЖ)

Vaccinum Tuberculosis (BCG) Cryodessicatum

Порошок та розчиник для приготування суспензії для внутрішньошкірних ін`єкцій, 50 мкг/доза, по 1,0 мг (20 доз) порошку у скляній ампулі № 20 у комплекті з розчинником по 1 мл в іншій скляній ампулі, № 20 у окремих картонних коробках

ОПИС

Ліофілізована вакцина БЦЖ являє собою висушений препарат, що містить живі бактерії, отримані з аттенуйванного штаму Mycobacterium bovis Bacillus Calmette-Guérin (БЦЖ) й призначений для внутрішньошкірного застосування. Щеплення використовується для попередження захворюваності на туберкульоз. Вона містить L-глутамат натрію в якості стабілізатора.

Вакцина для профілактики Дифтерії та Правця, адсорбована (АДП-М)

Вакцина АДП-М АДС-М ІндіяВакцина для профілактики дифтерії та правця, адсорбована, із зменшеним вмістом антигену, суспензія для ін’єкцій, по 10 доз (одна доза 0,5 мл) по 5 мл у флаконах № 24 у пачці з картону (АДП-М), Індія

ОПИС: Вакцину для профілактики дифтерії та правця, адсорбовану, із зменшеним вмістом антигену отримують шляхом змішування очищеного дифтерійного анатоксину та очищеного правцевого анатоксину. Антигени адсорбуються на алюмінію фосфаті, який використовують в якості ад'юванта. Тіомерсал присутній в якості консерванту. Вакцина відповідає вимогам ВООЗ та Британської фармакопеї.

СКЛАД: Кожна доза по 0,5 мл містить:

 • Дифтерійний анатоксин — 2 флокуючі одиниці (>= 2 МО)
 • Правцевий анатоксин — 8,8 флокуючих одиниць (>= 20 МО)
 • Адсорбована на алюмінію фосфаті (AlPO4) — >= 1,5 мг
 • Консервант: Тіомерсал BP — 0,01%

Про натуральну віспу і не тільки: з чого все починалося

Оспа - история

Розділ з книги «Безжальна Імунізація» д-ра Олександра Котока, присвячений історії виникнення профлактичних щеплень, зокрема щеплень проти натуральної віспи, та їхнього впливу на поширення цієї хвороби в світі.

Д-р О.Коток – випускник 1-го ММІ ім. І. М. Сєченова (1989 р.), доктор філософії (Ph. D.) Єврейського університету в Єрусалимі (2001 р.), член Європейської асоціації з історії медицини (з 1998 р.), лікар-гомеопат. Автор числених публікацій з історії гомеопатії та рецензій у журналах та збірках академічних робіт наукових спільнот Англії, Німеччини, Голландії, Індії, Росії та України.

Дифтерия - Вопросы и Ответы

Корь - вопросы и ответы, А. Коток

Из книги д-ра А.Котока «Прививки в вопросах и ответах для думающих родителей»

«...прививка от дифтерии не препятствует ни распространению инфекции, ни выработке коринебактериями токсина, как и не способствует повышению невосприимчивости к ним. Она призвана лишь сделать токсин, обусловливающий клинические проявления болезни, сравнительно безопасным для организма.»

Вопрос: Что это за болезнь?

Ответ: Дифтерия — заболевание, вызываемое токсином, так же, как при столбняке и коклюше. Его вырабатывают микроорганизмы, которые называются палочками Лефлера или дифтерийными коринебактериями. Заражение может происходить как от больных дифтерией, так и от здоровых носителей токсигенных штаммов коринебактерий. Путь передачи – воздушно-капельный, редко — контактный (через посуду, игрушки и другие предметы домашнего обихода). Восприимчивость к дифтерии сравнительно невысокая, она не превышает 30% (т.е. заражается, но и при этом не обязательно заболевает, примерно каждый третий). Формы дифтерии разнообразны, но чаще всего, когда мы говорим о дифтерии, мы имеем в виду дифтерию рта и глотки (85–95% всех случаев болезни).

Критический анализ политики вакцинации правительства Австралии

Джуди Вилиман

Австралийка Джуди Вилиман, доктор философии (PhD), защитила диссертацию об ошибках в государственной программе вакцинации и фармацевтической промышленности, вызвавшую ажиотаж в медицинском мире. 

Она представила свою диссертацию в конце 2015 года, сделав заключение, что австралийская политика иммунизации не явилась результатом независимой экспертизы, а была сформирована в результате давления со стороны фармацевтической индустрии на ВОЗ. 

В своей диссертации Judy Wilyman доказывает, что международные организации, такие, как Всемирная Организация Здравоохранения (ВОЗ), ЮНИСЕФ и другие находятся в масштабном сговоре с фармацевтической промышленностью для продвижения прививок. 

Інструкція до вакцини проти кору, краснухи та паротиту Пріорикс (Priorix)

Priorix, ПриориксПріорикс ліофілізат для розчину для ін'єкцій по 2 дози у флаконі мультидоз. №100 с розчинником

ПРІОРИКСтм – жива комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи, яка є ліофілізованим комбінованим препаратом атенуйованих штамів вірусів кору (Schwarz measles), епідемічного паротиту (RIT 4385, який є похідним від штаму Jeryl Lynn) і краснухи (Wistar RA 27/3), одержаних шляхом розмноження в культурі клітин курячих ембріонів (віруси епідемічного паротиту і кору) або в диплоїдних клітинах людини MRC-5 (вірус краснухи).

Склад

Кожна доза розчиненої вакцини об’ємом 0,5 мл містить:

діючі речовини:

 • не менше 103.0 ТЦД50 живого атенуйованого вірусу кору (штам Schwarz);
 • не менше 103.7 ТЦД50 живого атенуйованого вірусу епідемічного паротиту (штам RIT 4385);
 • не менше 103.0 ТЦД50 живого атенуйованого вірусу краснухи (штам Wistar RA 27/3);

Допоміжні речовини: амінокислоти, лактоза безводна, манітол, сорбітол.

Розчинник – вода для ін’єкцій.

Неоміцину сульфат присутній у вигляді залишку від виробничого процесу.

Корь - Вопросы и Ответы

Корь - вопросы и ответы, А. Коток

Из книги А.Котока «Прививки в вопросах и ответах для думающих родителей»

Все мы в детстве болели корью, но родители не считали эту болезнь чем-то особенно серьёзным…. А сегодня корь разве что с чумой не сравнивают.

Совершенно верно. Как это часто бывает в мире прививочного бизнеса, ужасы кори стали известны населению лишь после появления прививки от неё. Сто лет назад для больных, ослабленных, недоедающих детей эта болезнь в самом деле могла стать смертельной. В развитых странах с 1915 г. по 1958 г., ещё до появления первых вакцин от кори, смертность от этой болезни снизилась на 95%1. По данным Центра контроля заболеваний, с 1920 г. по 1960 г. смертность от кори в США снизилась в 35,5 раз. Эти цифры в целом верны и для СССР2. Демонстрируемая сегодня статистика с тысячами умирающих от кори детей, призванная убедить в необходимости прививок, основана на данных из развивающихся, а не развитых стран. Однако для детей из этих стран в равной степени опасными являются почти все инфекционные болезни, в том числе и такие, о которых как о причине смерти мы и думать давно забыли (например, дизентерия), вне всякой связи с тем, существуют ли прививки против них.

Столбняк - Вопросы и Ответы

Столбняк - вопросы и ответы, А. Коток

Глава из книги д-ра А.Котока «Прививки в вопросах и ответах для думающих родителей»

О столбняке Вы ведь не скажете, что эта болезнь такая же легкая, как краснуха или свинка?

Без надлежащих профилактики и лечения, эта болезнь может стать даже смертельной, с этим никто не спорит. Однако столбняк так редок, а возможность заражения им так мало зависит от получаемых в детстве профилактических прививок, что остаётся в высшей степени сомнительным, оправдывает ли вероятность гипотетического заболевания реальный риск прививки. Хотя в большинстве стран принята практика, когда ребенок на первом году жизни должен трижды получить прививку от столбняка, группой риска по столбняку являются вовсе не дети, и уж тем более не младенцы. Сегодня столбняк встречается главным образом у наркоманов, использующих наркотики для внутривенного введения, у пострадавших от тяжёлых ожогов, у онкологических больных и у пожилых людей (например, в США и Европе люди старше 50 лет составляют 70% заболевших и 80% умерших). Столбняк представляет сегодня серьёзную проблему только в развивающихся странах, не способных обеспечить даже минимальную стерильность при перерезке пуповины и при обработке пупочной культи после родов, что приводит к столбняку новорождённых и смерти.

ДИАГНОЗ – РАК: ЛЕЧИТЬСЯ ИЛИ ЖИТЬ?

Диагноз - рак: Лечиться или жить?Борис Гринблат 
Книга "ДИАГНОЗ – РАК: ЛЕЧИТЬСЯ ИЛИ ЖИТЬ?"
Альтернативный взгляд на онкологию
МедАльтернатива.инфо, 2014

В предлагаемой книге автор раскрывает причины несостоятельности методов традиционной онкологии и знакомит читателя с альтернативным взглядом на природу рака, причинами его возникновения, а также приводит натуральные методы лечения, которые на практике доказали свою эффективность.

Оглавление:

Поліомієліт - розділ з книги О.Котока "Безжальна імунізація"

Розділ про поліомієліт з книги д-ра Олександра Котока "Безжальна імунізація"

Розділ про поліомієліт та вакцини проти цієї хвороби з книги д-ра Олександра Котока "Безжальна імунізація". 

У книзі, що вийшла у 2008 році, докладно висвітлюється історія самої хвороби та створення вакцин проти неї (ОПВ та ІПВ). Наводяться дані про спалахи поліємієліту, характеристики та дію щеплень, негативні наслідки від них для організму людини та поширення хвороби.

Для людей з медичною освітою та тих, хто бажає докладно розібратися із темою вакцинації проти поліомієліту.

Токсические компоненты вакцин

Глава из книги д-ра А.Котока «Прививки в вопросах и ответах для думающих родителей»

Книга ПВО

Включают ли в себя вакцины вредные вещества?

Да, и немало. Первые и наиболее опасные среди них ртуть и алюминий. Ртуть в виде органической соли (тимеросал, он же тиомерсал или мертиолят) включают в вакцины в качестве консерванта, для предотвращения загрязнения вакцин микроорганизмами. Алюминий в виде фосфата или гидроксида способствует увеличению количества вырабатывающихся в организме антител. Высокая токсичность этих веществ известна свыше 100 лет. Особенно большую тревогу вызывает их нейротоксичность — они способны поражать нервную систему.

Как проявляется токсичность ртути и алюминия?

В недавних исследованиях было показано, что «мертиолят (натрия этилртутитиосалицилат) проникает через гематоэнцефалический (кровь ― мозг) и плацентарный барьеры, что приводит к значительному содержанию ртути в тканях [плода], включая мозг»

О полиомиелите и вакцинации (из книги А.Котока)

Полиомиелит

Полиомиелит — преимущественно детская болезнь, которую вызывают вирусы из рода энтеровирусов. Паралитический вариант полиомиелита, при котором вирус поражает нервные клетки спинного мозга и о котором мы слышим чаще всего, — редкость.

В США все прививки от полиомиелита детям делают только убитой вакциной, а не ОПВ. 

Болезни в цивилизованном мире фактически нет (отдельные завозные случаи), и прививка от нее — единственный серьезный шанс ею заразиться...

Iнструкція до інактивованої поліомієлітної вакцини ІМОВАКС ПОЛІО (Имовакс Полио)

Imovax polioІнструкція для медичного застосування медичного імунобіологічного препарату ІМОВАКС ПОЛІО 

Вакцина для профілактики поліомієліту інактивована рідка 

Склад:
діючі речовини: Poliomyelitis, trivalent, inactivated, whole virus vaccine: type 1 (Mahoney), type 2 (MEF-1), type 3 (Saukett)

Одна імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) містить:

 • Інактивований  поліовірус  типу 1 (Mahoney)        40 одиниць D антигену*
 • Інактивований  поліовірус  типу 2 (MEF-1)            8 одиниць D антигену*
 • Інактивований  поліовірус типу 3 (Saukett)           32 одиниці D антигену*

допоміжні речовини: 

 • 2-феноксіетанол**                                         2-3 мкл
 • Формальдегід                                                 2-20 мкг
 • Середовище 199 з солями Хенкса***              до 0,5 мл****

Інструкція про застосування оральної поліовакцини OПBEPO/OPVERO

Opvero вакцинаІнструкція про застосування медичного імунобіологічного препарату OПBEPO/OPVERO

Вакцина для профілактики поліомієліту пероральна тривалентна жива рідка

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

міжнародна непатентована назва: Poliomyelitis vaccine oral trivalent live attenuated

основні властивості лікарської форми: стерильна, прозора суспензія від червоно-оранжевого до світло-рожевого кольору, що містить поліовіруси трьох типів, культивовані на перещеплювальній клітинній культурі Vero.

Книга о прививках в подарок для беременных, а также родителей детей дошкольного возраста

Прививки в вопросах и ответах

23.09.2015, Украина
При поддержке общественной организации "Лига защиты гражданских прав" в Украине проходит акция по безвозмездному распространению брошюры д-ра Александра Котока "Прививки в вопросах и ответах для думающих родителей".

Акция распространяется на всех беременных женщин, а также родителей малышей и детей дошкольного возраста.

Цель акции - дать возможность целевой группе людей получить полную информацию о прививках, для того чтобы они имели возможность сделать осознанный информированный выбор в отношении вакцинации своих детей. 

Книга "ПРИВИВКИ в Вопросах и Ответах для думающих родителей" - 2014

В апреле 2014 года в Украине вышло в свет новое переработанное издание знаменитой книги д-ра Александра Котока на русском языке.

Безопасность и эффективность прививок вызывает в последние годы все больше сомнений, основания для которых часто остаются неизвестными интересующимся родителям. В этой книге дается краткая информация об инфекционных болезнях и существующих прививках против них, позволяющая увидеть не только рекламируемые официальной медициной плюсы, но и замалчиваемые ею минусы массовой вакцинации детей и взрослых.
Цель книги — помочь читателям сделать осознанный информированный выбор в отношении прививок, познакомив с существующими точками зрения на этот важный для здоровья вопрос.
Данное издание переработано и дополнено с учетом прививочного законодательства Украины.
Книга предназначена для широкого круга читателей.

Syndicate content