Генпрокурор: Смерть школяра Тищенка й вакцинація взаємозалежні

Генпрокурор: Смерть школьника Тищенко и вакцинация взаимосвязаны

Корреспондент.net, Україна
2008-09-19 12:13

Генеральний прокурор України Олександр Медведько виступив із заявою про те, що результати проведеної експертизи підтвердили, що між смертю школяра із Краматорська Антона Тищенка й зробленим йому щепленням є прямий зв'язок.

"Комплексна судово-медична експертиза із залученням 12 провідних спеціалістів Академії медичних наук України підтвердила, що між смертю школяра із Краматорська Антона Тищенка й проведеною йому вакцинацією проти кору й краснухи є прямий причинно-наслідковий зв'язок", - повідомив Медведько.

За його словами, фахівці Академії наук дійшли висновку, що під час вакцинації було допущено біля шести серйозних порушень, починаючи з того, що додаткову вакцинацію робили навесні, коли організми дітей ослаблені, і закінчуючи тим, що Антона Тищенка після щеплення відразу ж направили на флюорографію. "А для цього хлопцеві довелося йти пішки від школи до поліклініки біля п'яти кілометрів", - сказав генпрокурор.

Медведько підкреслив, що за цією справою призначено ще більше 100 судово-медичних експертиз, тому що після вакцинації погіршення здоров'я відчули більше ста школярів і студентів.

Сдідство може закінчитися лише до кінця 2008 року.

Що стосується якості індійської вакцини, якою прищеплювали українських дітей, то Генпрокуратура поки не одержала офіційних результатів із французької лабораторії.

Генпрокурор нагадав, що кримінальні справи за фактом смерті школяра й проти першого заступника міністра охорони здоров'я й головного Державного санітарного лікаря України Миколи Проданчука були об'єднані в одне.

Миколу Проданчука підозрюють у перевищенні службових повноважень - адже індійська вакцина була завезена з його згоди, при тому, що вона не пройшла сертифікацію в Україні.

Нагадаємо, що слідча комісія була створена 5 червня 2008 року, після того як 13 травня в Краматорську через кілька годин після щеплення з використанням вакцини Trevіsac виробництва Serum Іnstіtute of Іndіa Ltd помер 17-річний школяр Антон Тищенко.

Крім того, з підозрою на післявакцинальні реакції в Україні було госпіталізовано більше 100 осіб. Тоді заступник міністра охорони здоров'я Валерій Бєдний повідомив, що вакцинація в Україні не триватиме, поки препарат не пройде незалежну експертизу в лабораторіях європейських країн.

За матеріалами Інтерфакс-Україна


Оригінал статті