Щепленням - по дитинству?

16.03.2007 09:35

Відкрите звернення до Президента України, прем'єр-міністра України, голови Верховної Ради України, генерального прокурора України від громадської організації «Ліга захисту громадянських прав»
Наша організація вирішила звернутись до людей, що очолюють найвищі засади влади нашої країни з приводу, який, ми впевнені, не може залишити байдужим жодну людину - життя та здоров'я наших дітей.

Як відомо, щеплення, які покликані захистити від інфекційних захворювань, як і будь-які ліки, мають побічні ефекти, так звані поствакцинальні реакції та ускладнення - стани, небезпечні не тільки для здоров'я, але і для життя дитини.

Наприклад, серед декларованих МОЗ (додаток до наказу МОЗ № 48 від 03.02.2006) можливих результатів вакцинації - такі грізні діагнози як анафілактичний шок, остеомієліт, артрит, менінгіт, енцефаліт, набряк Квінке, серцево - судинна недостатність, судоми та ін. З метою зниження вірогідності виникнення таких небезпечних явищ, МОЗ передбачило в тому ж наказі можливість заборони або перенесення щеплень конкретній дитині - на основі протипоказань, що є у неї, серед них: алергія на будь-який компонент вакцини, вроджені комбіновані імунодефіцити, захворювання нервової системи, що прогресують, тяжкі ускладнення від попередньої дози у вигляді анафілактичного шоку, епілептичний синдром із судомами 2 рази на місяць та частіше, ускладнені реакції на попереднє введення вакцини та інші.

Отже, МОЗом відокремлено „групу ризику", дітей, яким при наявності в них одного з перелічених протипоказань введення вакцини може завдати нищівного удару по їхньому здоров'ю або й навіть призвести до смерті. То ж, чи провадяться які-не будь заходи з виявлення цієї „групи ризику"? Чи вивчається стан кожної конкретної дитини перед вакцинацією, щоб виключити його попадання в цю "групу ризику"? Ні!

Найстрашніше те, що навіть спроб ніяких не робиться для такого виявлення, і щеплення проводяться за принципом „російської рулетки": поталанить - не поталанить. Тобто - виживе чи не виживе! Порушується один з фундаментальних принципів медицини: „Не нашкодь!". Мало того: батьки дітей абсолютно не проінформовані ні про можливість ускладнень, ні про перелік протипоказань (в цьому легко переконатися, зайшовши у будь-яку поліклініку: більше, ніж достатньо агітаційних плакатів та стендів „за" щеплення, і жодних, навіть суто інформаційних (витяги з наказів МОЗ, з законів України щодо щеплень тощо), які б інформували про можливі ризики). А лікарі, яких стимулюють до щепленєвого „охоплення" і карають за „неохоплення", не дуже квапляться їм про них повідомляти. Порушуючи таким чином цілу низку статей законів:

- Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я":

 • Ст.6 Кожний громадянин України має право на ... достовірну та своєчасну інформацію про ... існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь;
 • т.39 Лікар зобов'язаний пояснити пацієнтові в доступній формі мету запропонованих лікувальних заходів, ... в тому числі наявності ризику для життя і здоров'я.
 • Ст.42 Ризиковані методи діагностики, профілактики або лікування визнаються допустимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта
 • Ст.43 Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів діагностики, профілактики та лікування. Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників.

- Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб":

 • Ст.12 Медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надати об'єктивну інформацію ... про можливі поствакцинальні ускладнення.
 • Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться після надання об'єктивної інформації про ... можливі поствакцинальні ускладнення. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років профілактичні щеплення проводяться ...після надання об'єктивної інформації ...

- Закон України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення":

 • Ст.4 Громадяни мають право на достовірну і своєчасну інформацію про наявні та можливі фактори ризику для здоров'я та їх ступінь.


Найгірша ситуація серед новонароджених дітей, яким роблять щеплення в перші дні, а то й години після народження, коли про організм маленької людини, а отже і про можливі протипоказання до щеплень ще зовсім нічого невідомо. Адже:

 • «попередня доза» у новонародженого відсутня, тому ніхто не може гарантувати відсутність у нього анафілактичного шоку у відповідь на щеплення;
 • жоден новонароджений не обстежується на наявність алергічної реакції «на будь-який компонент вакцини» (до речі, вакцини містять таких компонентів чимало, в т.ч. такі відомі алергени, як різноманітні білкові компоненти, антибіотики, ртуть, фенол... .);
 • за наявності у новонародженого епілептичного синдрому - частота судом не може бути прогнозована при народженні;
 • не було «попереднього введення вакцини» - значить, немає гарантії відсутності «ускладненої реакції».

Але навіть доросліші діти не застраховані від можливих трагічних наслідків. Адже ніхто не знає, як відреагує організм дитини на вакцину, що вводиться вперше і без будь-яких попередніх аналізів. І при цьому всьому, при такому масовому порушенні законів, наказів та інструкцій, офіційна статистика МОЗу показує майже повну відсутність ускладнень після щеплень!

Навіть у США, де рівень охорони здоров'я такий, що навіть порівнювати не можна з нашим, в період 1990-1993рр. було зареєстровано 54504 ускладнень від щеплень, а в Україні у 1999-2002рр - всього 119! Про що говорять ці цифри? Тільки про одне: в Україні, в системі МОЗ, ведеться масова системна фальсифікація статистики щодо ускладнень після щеплень.

Все вищесказане дає нам право заявити: те, як проводиться вакцинація в Україні, можна порівняти лише з геноцидом по відношенню до наших дітей! Ця проблема - суто юридична: йде масове порушення законодавства, кожного дня, фактично, відбуваються масові замахи на вбивство та нанесення тяжкої шкоди здоров'ю людей і, в основному(що найстрашніше!), дітей! Йде знищення генофонду нації, адже навіть за офіційною статистикою, в Україні майже не залишилось здорових дітей! Просимо здійснити термінові заходи по вивченню та виправленню цієї ситуації.

В'ячеслав Костилєв,
президент ГО «Ліга захисту громадянських прав»


"Україна кримінальна"

 ХайВей