Законы

Законодательство

Сергій Дібров: Вакцинальний булінг

Вакцинальний булінгСергій Дібров, 18.03.2019

В промовах посадовців, на сайтах державних органів, в публікаціях в ЗМІ та соцмережах останнім часом майже безперервно лунають дуже дивні заяви. Я можу розціни їх лише як спроби розпалення ворожнечі — провокування цькування і булінгу батьків, які скористалися своїм законним правом і не надали згоду на проведення щеплень, і їх дітей.

Ось черговий приклад: нещодавно було оприлюднено відкритий лист громадської організації “Батьки за вакцинацію”, яка “глибоко стурбована” тим, що в низці регіонів відбуваються публічні зібрання батьків, які виступають проти обмежень на відвідування нещепленими дітьми освітніх закладів.

На превеликий жаль, я змушений роз’яснювати очевидні речі. Проте цього вимагає ситуація, що склалася, та наявна загроза порушення прав і скоєння протиправних дій, зокрема стосовно дітей.

  1. Відмова від будь-якого медичного втручання є реалізацією законного права кожної людини.

Інформаційний запит на оприлюднення публічної інформації (приклад)

Багато рішень та наказів державних органів не публікуються для доступу громадян всупереч Закону України «Про доступ до публічної інформації».

За допомогою такого простого засобу як інформаційний запит, кожен може отримати потрібну публічну інформацію від державних органів, та нагадати чиновникам про необхідність публікації такої інформації.

О вакцинации и недопусках детей: Ответ некоторым юристам

Недопуск непривитых детей: ответ юристамВ связи с усилением вакцинального психоза в Украине в 2018 году, которому "Лига защиты гражданских прав" посвятила отдельное заявление, появились и мнения некоторых приближённых к Минздраву юристов, обосновывающие правомерность недопуска непривитых детей в школы и садики, а также подготавливающие общественное мнение для ужесточения давления на родителей, которые по разным причинам на законных основаниях отказываются делать прививки своим детям.

В данной статье мы постараемся в качестве примера разобрать и прокомментировать одно из таких мнений, высказанное адвокатом О.Ю. Юдиным, членом комитета медицинского и фармацевтического права и биоэтики Национальной ассоциации адвокатов Украины, в публикации на сайте «Український Медичний Часопис» 16 января 2018 года.

Прочитав данное мнение, неизбежно приходишь к выводу, что подобного рода возражения — это смесь из подмены понятий, увиливаний и спорных суждений, которые выдаются автором за известные всем аксиомы.

Корь и отстранения непривитых

Допуск непривитых в школуНедавно в Украине уже велась "борьба" с полиомиелитом, теперь началась серия №2 — корь

И тогда, и сейчас одним из основных факторов воздействия на родителей, чтобы они поскорее вакцинировали своих детей, были угрозы недопуска ребенка в школу или детский сад.

Многие родители, по разным причинам не желающие в данный момент делать прививку своему ребёнку оказываются в затруднительном положении: ребенка не с кем оставить, в школу/сад его не принимают, ссылаясь на некие постановления и запреты.

Давайте рассмотрим сложившуюся ситуацию с точки зрения законности и дадим ответы на многочисленные вопросы родителей.

Полиомиелитная вакцинация: давление на родителей и отстранение

Что делать при принуждении к вакцинации

Комментарии юридически-грамотного родителя на тему: "Как себя вести в ситуации, когда принуждают делать прививку против полиомиелита?"

Какие действующие законы и приказы регламентируют нынешнюю внеплановую кампанию вакцинации против полиомиелита в Украине, как себя вести с медработниками и администрацией детского сада, права, обязанности, ответственность и прочее.

FAQ по прививочным вопросам и методам их решения от Mike

Блок-схемы

Что делать, если вы отказались от вакцинации, и без прививок ребёнка не допускают в детский сад или школу? Куда обращаться, что и от кого требовать в таких случаях?

А также многие другие практические моменты для успешного устройства непривитого ребёнка в детсад/школу.

Алгоритмы действий в различных ситуациях:

МінОсвіти наголошує, що нещеплені діти мають право відвідувати дошкільні заклади!

Вражаюча та гарна новина для багатьох українських батьків, що намагаються влаштувати своїх нещеплених дітей до дитячих садочків:

"Відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу."

Це цитата з офіційного листа Міністерства Освіти України від 25.05.2011, в якому даються роз'яснення щодо можливостей та процедури прийому нещеплених дітей до дошкільних навчальних закладів.

Проект Закону України "Про імунопрофілактику інфекційних хвороб"

В березні 2009 року цей проект Закону України «Про імунопрофілактику інфекційних хвороб» було розіслано по регіонах України для ознайомлення та надання пропозицій. 

Проект

ЗАКОН УКРАЇНИ

ПРО ІМУНОПРОФІЛАКТИКУ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

Даний Закон визначає правові, соціальні та фінансові основи державної політики в галузі імунопрофілактики інфекційних хвороб, що спрямовані на забезпечення епідеміологічного благополуччя населення.

В Сарнах батьки відстояли законне право нещепленої дитини ходити до школи

Важлива подія відбулася на початку вересня в 2008 року в місті Сарни Рівненської області.

На заяву батьків до районної прокуратури з приводу відсторонення нещепленої дитині від занять отримано відповідь відповідно до духа та букви Закона, яка приписує директору школи припинити незаконні дії та забезпечити дитині право на освіту.

В Сарнах родители отстояли законное право непривитого ребёнка ходить в школу

Важное событие произошло в начале сентября 2008 года в городе Сарны Ровенской области.

На родительское заявление в районную прокуратуру по поводу отстранения от учебы непривитого ребёнка получен ответ согласно духа и буквы Закона, предписывающий директору школы прекратить незаконные действия и обеспечить ребёнку право на образование.

Внесення змін в закон щодо прийому дітей, яким не зроблено профілактичних щеплень, до дитячих закладів

Проект Закону України “Про внесення змін до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (щодо прийому дітей, яким не зроблено профілактичних щеплень, до дитячих закладів)

 Номер,дата реєстрації: 2506 від 16.05.2008
Сесія реєстрації: 2 сесія VI скликання
Суб'єкт законодавчої ініціативи: Народний депутат України
Останній етап: Вручено для ознайомлення (22.05.2008)
Ініціатор законопроекту: Ткач Р.В. VI скликання
Профільні комітети: Комітет з питань охорони здоров'я

Неоконченная история …

 Автор - И.Фунтов, e-mail: liga-ukr собачка ukr.net, тел. 8-066-3375737

В помощь пациенту

Данная информация из официальных документов может пригодиться вам в случаях обращения за помощью в лечебное учреждение, например в роддом. Наиболее важные моменты выделены. Кроме того, в тексте даны (обычными родителями, не юристами) некоторые практические рекомендации по использованию этой информации.

Прививки детям – угроза здоровью?

Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
періодика » Права Людини » 2006 » 29

30.10.2006

Родители северодонецких школьников получили записки следующего содержания:

«Уважаемые родители!
Вашему ребенку необходимо провести профилактическую прививку, пробу на туберкулез. В исключительном случае возможна индивидуальная реакция организма в течение одних суток в виде повышения температуры тела, местной гиперемии, которые не повредят здоровью Вашего ребенка. Другого метода защиты от тяжелых инфекционных заболеваний в мировой медицине пока нет. В случае отказа, согласно ст. 15 Закона Украины «О защите населения от инфекционных заболеваний», Ваш ребенок не может находиться в детском коллективе
».

Сроки развития поствакцинальных реакций и осложнений

Примечание: Информация о сроках развития осложнений от прививок, размещенная в данном приложении, отражает только лишь точку зрения МОЗ и по нашему мнению, более чем сомнительна, поскольку совершенно не касается отдаленных последствий вакцинации.

Тем не менее, полезно все же иметь под рукой эту информацию по следующим причинам: 

  1. Это единственный документ, оговаривающий сроки развития ПВР и ПВУ, в законах эта информация отсутствует.
  2. Реальные случаи поствакцинальных осложнений будут, вероятнее всего, признаны таковыми официальной медициной лишь тогда, когда окончательный диагноз у пострадавшего будет совпадать с указанным в таблице, а срок появления симптомов не будет превышать "официально допустимый". В противном случае будет найдено другое заболевание, "случайно совпавшее" по времени с прививкой.
  3. Всё это необходимо учитывать читателям, если они столкнутся когда-либо с поствакцинальным осложнением и будут пытаться добиться материальной компенсации (рекомендуемая последовательность действий приведена на нашем сайте).

Про пробу Манту (туберкулінодіагностику)

Закон України „Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”:

Про обов'язковість щеплення

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”:

Ст.10
Громадяни України зобов'язані:
б) у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення;

Додатково (права людини, громадський контроль та інші)


Цивільний кодекс України:

Ст.293
3. Фізична особа має право на безпечні для неї продукти споживання (харчові продукти та предмети побуту).
4. Фізична особа має право на належні, безпечні і здорові умови праці, проживання, навчання тощо.

Про лікарську таємницю


Цивільний кодекс України:

Про свободу переконань та захист від дискримінації

Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров'я”:

Ст.6
Кожний громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає: ... и) правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов'язаних із станом здоров'я;

Конституція України:

Ленты новостей