Прес-конференція "Вакцинація по-українськи: бізнес, що вбиває"

31 серпня 2009 року батьки загиблих після щеплення дітей звернулися до Генерального прокурора з проханням об'єднати кримінальні справи у єдине провадження для забезпечення їх всебічного та незалежного розслідування. Громадська організація "Ліга захисту громадянських прав" підтримала цю заяву та виступила з вимогою заборонити проведення профілактичних щеплень до виконання невідкладних заходів по збереженню життя та здоров'я дітей.

Ситуація, що склалася у серпні 2009 року, коли в Донецькій, Луганській, Запорізькій областях було зафіксовано випадки смерті немовлят після проведення вакцинації, є прямим наслідком цілеспрямованої антидержавної політики, якій має бути покладено край. Дії можновладців, які формують державну політику в галузі імунопрофілактики, призвели до того, що вакцинація протягом останніх років перетворилася на реальну загрозу для життя громадян і набувають ознак геноциду.

Так, на даний момент в Україні майже не використовуються зареєстровані методи діагностики, які б дозволили виявити можливі алергічні реакції на компоненти вакцини до проведення щеплення. Єдиний спосіб з'ясувати, чи не є вакцина небезпечною для людини – це введення її до організму.

Останні зміни до Календаря профілактичних щеплень створили ситуацію, коли для вакцинації використовуються препарати різного антигенного складу різних виробників, прямим наслідком чого є алергізація та збільшення числа післявакцинальних реакцій та ускладнень.

В Радянському Союзі кожна партія вакцин підлягала незалежному дослідженню параметрів якості. Зараз в Україні не існує можливості ретельного дослідження складу та якості вакцини навіть під час її реєстрації. Постмаркетингові дослідження вакцин, що отримали дозвіл на використання, не проводяться.

На сьогодні Міністерство охорони здоров'я повністю перетворилося на філію Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка останнім часом дістала другу назву – "відділ маркетингу" фармацевтичних компаній. Не є секретом, що стосовно України ВООЗ проводить політику, яка зазвичай застосовується в країнах третього світу з надвисокою дитячою смертністю. Головний принцип цієї політики – "охоплення щепленнями за будь-яку ціну". Нажаль, ціною стає життя та здоров'я українських дітей за повної безкарності організаторів та виконавців.

Так, за вказівками ВООЗ, скорочено перелік післявакцинальних ускладнень. Зокрема, з переліку ускладнень після вакцин АКДП було виключено раптову смерть та сталу енцефалопатію. Крім того було кардинально скорочено перелік діагнозів, які є підставою для відводу від щеплень. За вказівкою ВООЗ було незаконно розширено перелік хвороб, щеплення проти яких є обов’язковими. Це призвело до зростання кількості нещасних випадків та багаторазового збільшення бюджетних витрат на придбання вакцин. Обстеження дітей перед щепленням не забезпечує виявлення небезпечних станів. Не проводиться навіть аналіз крові, не використовуються цілком доступні методи діагностики, які дозволяють підвищити безпеку вакцинації.

Насамкінець, саме ВООЗ була ініціатором минулорічної незаконної кампанії додаткової вакцинації проти кору та краснухи, яка проводилася із зухвалим ігноруванням українських реалій та вимог законодавства, всупереч попередженням та протестам провідних українських вчених.

Враховуючи ситуацію, що склалася, задля гарантування принаймні мінімального рівня безпеки для українських дітей, ми вимагаємо призупинити проведення усіх планових щеплень дитячому населенню до впорядкування нормативно-правових актів, що регламентують питання імунопрофілактики та вивчення наслідків і механізмів взаємодії між собою компонентів всіх вакцин, що вводяться планово.

Нагально необхідними є такі заходи:

 • вилучення з календарю профілактичних щеплень обов’язкової вакцинації проти хвороб, які не передбачені законом "Про захист населення від інфекційних хвороб" (гепатиту В, ХІБ-інфекції) та завдають найбільшої шкоди здоров'ю дітей;
 • проведення епідеміологічного та імунологічного обстеження населення за результатами впровадження нових, нібито "більш безпечних" вакцин (в першу чергу вакцини БЦЖ датського виробництва та багатокомпонентних вакцин, зокрема препаратів групи АКДП), незалежного аналізу їх безпечності та доцільності подальшого застосування в Україні;
 • вивчення механізмів взаємодії між собою компонентів всіх вакцин, що використовуються планово, та наслідків одночасного їхнього введення;
 • незалежне дослідження усіх випадків синдрому раптової дитячої смерті, які збігаються в часі з вакцинацією, для з'ясування наявності причинно-наслідкового зв’язку між смертю та щепленням;
 • перегляд нормативних документів, які регламентують проведення обстеження стану здоров'я дітей перед щепленням та перелік діагнозів, які є підставою для відводу від профілактичних щеплень;
 • розподіл владних повноважень в галузі імунопрофілактики;
 • створення незалежного від МОЗ органу, до повноважень якого має входити реєстрація, аналіз та розслідування випадків побічних дій імунобіологічних препаратів;
 • позбавлення МОЗ повноважень у тендерах та розподілу державних коштів при закупівлі препаратів для імунопрофілактики;
  усунення будь-якої дискримінації дітей, які не отримали профілактичних щеплень.

До реалізації вищевказаних заходів проведення будь-яких профілактичних щеплень становить реальну загрозу життю та здоров'ю громадян. В такий ситуації ми звертаємося до медичних працівників та батьків із закликом відмовлятися від проведення профілактичних щеплень як незаконних, тобто таких, що суперечать вимогам ст. 42 Основ законодавства України про охорону здоров'я, яка забороняє проведення медичних маніпуляцій, що можуть нанести шкоду здоров’ю пацієнта.

Cаме цю статтю вилучено з Проекту Закону України "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я", який викладено на сайті МОЗ на даний момент. Кроки МОЗ прозорі і зрозумілі: ліквідувати будь-які перепони до безкарного ввозу та застосування будь-яких медичних препаратів в Україні.

Ми звертаємось до Голови Верховної ради, до кожного Народного депутата України, до кожного, від кого залежить прийняття цього законопроекту з закликом не допустити того, щоб Україна перетворилася на фармацевтичну зливну яму, не допустити геноциду українського народу!

Також "Ліга захисту громадянських прав" приєднується до заяви до генерального прокурора. Ми вважаємо за необхідне об'єднання кримінальних справ по факту смерті дітей у єдине провадження та передачі їх до Генеральної прокуратури з метою забезпечення всебічного, ретельного та незалежного розслідування.


Прес-конференція відбулася в інформаційній агенції "УНІАН" (м. Київ, вул. Хрещатик, 4) в понеділок, 31 серпня 2009 р., 11:30. У ній взяли участь:

 • Денис Бутко, батько дитини, що загинула 17.08.2009 р.;
 • В'ячеслав Костилєв, президент ГО "Ліга захисту громадянських прав";
 • Наталя Коломієць, лікар-педіатр, член ГО "Ліга захисту громадянських прав";
 • Зоя Миколаївна Дергачова, кандидат медичних наук, виконавчий директор асоціації гомеопатів України, педіатр.

Комментарии

видела десятки погибших детей от дифтерии

На пресс-конференции 31.08.09, постоянная представительница от МОЗ,которая там пресувствовала в ложе прессы, опять твердила, я это уже слышу, к стати, не на одной пресс-конференции, что она видела десятки погибших детей от дифтерии , что это такое ужасное зрелище…Кто в курсе, что-то по этому вопросу. И вообще, эта представительница МОЗ ,по-видимому, ПАТАЛОГОАНАТОМ, раз она так четко заявляет диагноз, откуда ж видно от чего умерли детки, это только патологоанатом может сказать, или я что-то недопонимаю?