Від українців приховують негативні наслідки обов’язкової вакцинації?

02 Листопада 2007, 16:35

Міністерство охорони здоров’я України приховує від населення непередбачені наслідки обов’язкової вакцинації від кору і краснухи, що запланована на березень-квітень 2008 року, заявив сьогодні, 2 листопада, президент громадської організації Ліга захисту громадських прав В’ячеслав Костилєв.

Він повідомив, що Мінздоров приховує від українців побічні ефекти, протипоказання та особливі застереження щодо використання вакцини вірусу кору і краснухи живої U.S.P., що планують імунізувати 8 мільйонів українців у віці від 15 до 29 років.

"Ця вакцина особливо небезпечна в період зачаття, тому вже через рік у нашій країні почнуть народжуватися хворі і понівечені діти. Це - непоправний удар по генофонду нації", - зазначив Костилєв.

А лікар-педіатр Наталія Коломієць заявила, що Україну хочуть зробити заслоном для кору, краснухи і туберкульозу в Європі, а обов’язкова вакцинація не принесе очікуваних результатів. "Адже фахівцями доведено, що найбільш надійний імунітет до інфекції виробляється, коли людина перехворіє на цю хворобу. Хочу звернути увагу і на те, що згадана вакцина вирощена на клітинах абортованих плодів ембріонів, так що даний клітинний матеріал може бути засіяний іншими вірусами, які викликають генетичні та онкогенетичні захворювання", - заявила врач.

Фахівці також звернули увагу населення на те, що дана вакцина має низку побічних ефектів, таких як, лихоманка, артралгія (біль у суглобах) серед дівчат-підлітків і жінок, енцефаліти, ймовірні також анафілактичні реакції.

Ситуацію коментує і біолог Тамара Веберова, яка стверджує, що імунітет, який формується після щеплень, не гарантує захисту від зараження і діє досить короткий період часу, а не все життя, як це декларується. На її думку, керованість хвороби вакцинами - поняття помилкове, тому що на зміну епідеміям приходять хвороби, які вбивають людину повільно: рак, СНІД, синдром хронічної втоми. Їхній розвиток вчені пов’язують із щепленнями від різноманітних хвороб, сказала вона.

Нагадаємо, що міністерство охорони здоров’я України в березні-квітні 2008 року планує провести кампанію з імунізації проти кору та краснухи. Такий захисний захід пов’язаний з потужним інфекційним сплеском у 2006 році - тоді на кір занедужало понад 46 тисяч українців, п’ять - померли.

За матеріалами УНІАН