Які згідно закону можуть бути наслідки позитивної проби Манту?

Проба Манту має також іншу назву "туберкуліно-діагностика", її визначення обговорене в законі:

Закон України „Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз":

  • Ст.1 ...туберкулінодіагностика -  специфічний діагностичний тест,  що проводиться туберкуліном,  для своєчасного  виявлення  інфікованих мікобактеріями туберкульозу та хворих на туберкульоз; інфіковані мікобактеріями   туберкульозу  -  особи,  в  яких виявлено позитивну імунну реакцію на туберкулін.

Отже, позитивна проба Манту (яка як правило виявляється "помилково-позитивною" у зв'язку з "алергією на туберкулін", що буде з'ясовано пізніше) свідчить про інфікування людини. Які ж заходи будуть за законом відразу застосовані до неї?

Закон України „Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз":

  • Ст.11 Хіміопрофілактиці туберкульозу підлягають  особи,  інфіковані мікобактеріями  туберкульозу  віком  до 18 років,  у яких вперше в житті виявлено позитивну пробу на туберкулін... Особи,  інфіковані  мікобактеріями  туберкульозу віком понад 18 років, можуть підлягати  хіміопрофілактиці туберкульозу за наявності медичних показань.

Як бачимо, така дитина відразу ж, без додаткових обстежень і медичних показань (на відміну від дорослого) буде піддана хіміопрофілактиці, поставлена на облік у тубдиспансері з обов'язковою періодичною рентген-диагностикою і т.д.

Тому більш розумним представляється варіант відмови від проби Манту із самого початку і звертання за допомогою до фтизіатра тільки при наявності характерних скарг із боку органів дихання. Відмовитися від проби Манту людині, що не має статусу "тубінфікований", можна вільно, як і від щеплення, і від будь-якого іншого медичного втручання.