МОЗ визнає неефективність масової вакцинації проти поліомієліту

Щеплення оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) ОПВЕРО, отримані під час масової кампанії вакцинації дітей проти поліомієліту, були недостатньо ефективними і не дають дітям надійного захисту проти інфекції. 

Це випливає з того, що МОЗ України рекомендує проводити щеплення дітей проти поліомієліту згідно діючого Календаря вакцинації, незважаючи на попередні дози гуманітарної вакцини ОПВ.

Вакцина ОПВ - не ефективна

У листі МОЗ України від 16.06.2016р. за № 05-2.11/15133 "Рекомендації МОЗ з проведення вакцинації в умовах дефіциту імунобіологічних препаратів та їх нерегулярного постачання" за підписом Директора Департаменту громадського здоров'я Світлани Осташко, серед іншого вказано:

"Щеплення дітей щодо поліомієліту, що взяли участь у раундах вакцинації ОПВ як відповідь на спалах поліомієліту в Україні.

1. Діти, котрі не отримали другої дози в житті інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ), але отримали під час раундів вакцинацію ОПВ, підлягають щепленню другою дозою ІПВ.

2. Якщо дитині на момент отримання дози ОПВ в рамках раундів вакцинації не виповнилося 6 років, то така дитина підлягає ревакцинації за віком в 6 років."

Нагадаємо, що масова кампанія вакцинації проти поліомієліту дітей до 10 років в Україні 2015-2016рр., була проведена на вимогу ВООЗ з жовтня 2015 по березень 2016 у зв'язку з начебто виявленими у Закарпатті влітку 2015 двома випадками вакциноасоційованого поліомієліту у дітей, які на той момент вже повністю одужали.

Вакцину було надано Україні безкоштовно в якості гуманітарної допомоги від фонду ЮНІСЕФ. Втім термін придатності значної кількості доз наданої вакцини ОПВ обмежувався кінцем жовтня 2015р., а вся ця тривалентна вакцина ОПВ з квітня 2016 року вже мала бути виведена з обігу, про що ВООЗ сповіщав ще навесні 2015 року. 

У 3-х раундах кампанії було вакциновано ОПВ близько 3.5 мільйонів українських дітей віком до 10 років.

У тисяч дітей внаслідок цього виникли післявакцинальні ускладнення різного ступня тяжкості, у ЗМІ повідомлялося про 7 випадків смерті дітей невдовзі після введення їм поліомієлітної вакцини.

Втім МОЗ та ВООЗ відкидали всі звинувачення і так і не визнали жодного зв'язку між цими смертями і вакцинацією.


Джерело документа МОЗ: www.bzv.org.ua

Дивіться також: