Дочекалися: лікарі почали визнавати переваги природнього імунітету

2011-12-14
Вакцинація від кору не рятує. Особливо якщо щеплення робили багато років тому. На Західній Україні 62 відсотки хворих – імунізовані. Найбільше недужих у Івано-франківській та Львівській областях, їх там загалом 418 осіб.

Кір на Заході країни уражає навіть тих, хто був вакцинований. За даними профільного міністерства, лише на Івано-Франківщині за останні півтора місяця від недуги постраждали 170 людей.

Микола Сухоцький, заступник головного лікаря Рожнятівської ЦРЛ: "Дослідження показують - ті що перехворіли на кір, мають стовідсотковий імунітет, тоді були сильніші вакцини.........проводили".

До хворих нині не пускають. У лікарні - карантин. Це ще не епідемія, і навіть - не спалах. Місцеві медики поки спокійні. Однак оглядають та спостерігають за всіма, хто перебував у контакті з хворими. Для них навіть за кошти місцевого бюджету закупили імуноглобулін.

Оксана Ананевич, головний лікар Рожнятівської СЕС: "Висока заразність. Тобто, стовідсоткова ймовірність , що ті, що контактували з хворими, можуть захворіти. Тут є інше питання, то є питання імунітету, тут є питання особистої гігієни, питання щеплень".

Попри випадки хвороби навіть серед вакцинованих, охочих робити щеплення від кору на Прикарпатті нині різко побільшало. Медики постали перед іще однією проблемою. Запаси вакцини в області вичерпуються.

Зоя Ціхонь, заступник начальника ГУОЗ ОДА: "Вакцини на сьогоднішній день проти кору та краснухи можна сказати, що немає. Ми використали всі запаси, які в нас були. Активність під час захворювання стала дуже велика серед населення, так що ми очікуємо, що у нас там залишилася дуже невелика кількість доз, буквально невелика кількість доз".

Водночас кількість інфікованих зростає. Наразі, якщо ситуація не зміниться, фахівці можуть обмежити проведення дитячих новорічних свят. Особливо у тих навчальних закладах, де є випадки захворювання. Хоча це все - поки що на рівні рекомендацій.

 


Відеорепортаж >>