60% хворих на кір були вакциновані, а 40% з них мали всі щеплення!

Супрун и СивакПро це 22.05.2017 розповіла заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, наводячи дані про кількість хворих на кір за перші 4 місяці 2017 року, про що повідомляється у статті на офіційному сайті МОЗ України.

Після стандартних звинувачень в усіх гріхах нещеплених: «Нині в Україні спостерігаємо черговий прогнозований епідемічний підйом захворюваності на кір, який пов'язаний із низьким охопленням профілактичними щепленнями дітей та з циклічністю цього захворювання», та повідомлення, що «У 2016 році вакцинацію отримали лише 45,5% дітей, ревакцинацію – 30,2%» (чому саме склалася така ганебна ситуація, досліджено у статті С. Діброва), нарешті розкривається справжня причина значних коливань захворюваності на кір: 

«Захворюваність на кір в Україні характеризується періодичною циклічністю. За останні 15 років відзначали 3 епідемічні підйоми кору з періодичними циклами у 5–6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Під час епідемічного підйому у 2012 році було зареєстровано близько 13 тисяч випадків кору. У міжепідемічний період захворюваність знижувалась до спорадичних і поодиноких випадків: 105 – у 2015 році та 102 випадки у 2016 році.»

Не зважаючи на згадані вище циклічність кору та відсутність вакцини проти нього у країні, пані Сивак далі наголошує, що «Складна епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір склалась внаслідок накопичення значного не вакцинованого прошарку серед населення. Нині спостерігається зростання хвороби у порівнянні із минулим роком більше ніж у 20 разів. За перші 4 місяці поточного року було зареєстровано 172 випадки захворюваності на кір. За аналогічний період минулого року зареєстровано 8 випадків».

Проте далі йдуть справді цікаві деталі: «Аналіз випадків захворювання виявив, що з 172 хворих 61 людина не отримала жодного щеплення проти кору, ще у 16 відсутні дані про щеплення, що також розцінюється як не щеплений контингент. Повністю щеплені відповідно до календаря лише 37 осіб, ще 58 – мають одне щеплення.»

Виконавши нескладні підрахунки і, навіть припускаючи, що згадані 16 осіб з відсутніми даними про щеплення проти кору справді їх не отримували, а не просто не знайшлося записів у їхніх медичних картках, отримуємо, що майже 60% хворих на кір отримали хоча б одну дозу вакцини КПК, а біля 40% з вакцинованих мали обидва щеплення проти кору, рекомендовані українським Календарем вакцинації! А якщо деякі зі згаданих вище 16 осіб таки були щепленими фактично, то кількість вакцинованих серед хворих може сягнути 70%! І це підтверджується заявою Федора Лапія, головного позаштатного спеціаліста з імунології м.Києва, доцента Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика, який наприкінці 2017 року змушений був визнати, що «Серед тих, хто захворів, 70% — це вакциновані».

Але читаємо документ далі: «За оперативною інформацією з регіонів, вже у травні спостерігаємо підвищення захворюваності на кір у Одеській та Івано-франківській областях. За даними моніторингу інфекційної захворюваності у Одеській області спостерігається зростання захворюваності на кір.

З початку року станом на 22 травня у Одеській області зафіксовано 114 підозри кору, з них 83 випадки отримали лабораторне підтвердження. 

У Івано-Франківській області зареєстровано 7 спалахів захворюваності на кір. З початку року зафіксовано 279 звернень з підозрою на кір, 140 з них вже отримали лабораторне підтвердження.»

Не зважаючи на те, що наведена інформація свідчить, що вже наприкінці весни 2017 року склалася досить серйозна ситуація зі спалахом кору в Одеській та Івано-Франківській областях, яка через невжиття відповідних санітарних заходів, зокрема у лікувальних закладах, призвела до розповсюдження вірусу та нещодавніх 8 смертей від ускладнень кору в Одеській області (зокрема до смерті щепленої проти кору дівчини), наразі ми бачимо та чуємо у ЗМІ геть іншу версію того, що сталося, яка перекладає провину «з хворої голови на здорові».

І замість того, щоб визнати помилки свого міністерства та вжити відповідних заходів, в.о. міністра МОЗ Уляна Супрун з усіх екранів та шпальт газет запевняє, що на кір хворіють лише нещеплені, звинувачує в усіх смертях «несвідомих» батьків, недостатнє охоплення щепленнями і вимагає задля його покращення та створення міфічного «коллективного імунітету» встановлення штрафних санкцій до батьків за відмову від щеплень!

Можливо, небажання брати участь у цій брудній грі МОЗ і було однією з причин, через які пані Сивак в серпні 2017 року пішла з посади у МОЗ через «втрату взаємної довіри»?..

«Ліга захисту громадянських прав»

За матеріалами МОЗ України: Стаття «В Україні зростає захворюваність на кір» від 22.05.2017 р.

2018-01-23 


Дивіться також:

Комментарии

Актуально!!!

Актуально!!!